Chłopaki, pomóżcie- badanie tylko 3 minutki

Wszystko na temat badan, ankiet, testów, sond i próśb z nimi związanymi.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 26.03.2015 11:46

Ja wypełniłem, muszę przyznać, że ankieta jest konkretna i spójna. Powodzenia. :-)
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Rob_

Postautor: Rob_ » 26.03.2015 14:45

zlociutki pisze:Nie wypełniłem, bo nie mam w zwyczaju wypełniać żadnych kwestionariuszy, jeśli badacz się nie przedstawił (imię, nazwisko, uczelnia). Jak tutaj w wątku to kwestia grzecznościowa, troszkę brak kultury, tak brak tego typu informacji na zalinkowanej stronie, to już błąd metodologiczny. Jeśli ktoś popełnia błąd metodologiczny już na samym początku i to tak podstawowy, to mam poważne wątpliwości co do dalszego przebiegu pisania pracy w jego wykonaniu i w związku z tym nie chcę brać w tym udziału. Dziwi mnie to, że jacyś promotorzy w ogóle przyjmują takie prace.

"Sprzedawanie" się obcym ludziom dodam jeszcze.

Awatar użytkownika
zlociutki
supernowa
supernowa

Postautor: zlociutki » 26.03.2015 14:49

Gomiv pisze:Jeżeli to w jakiś sposób ma pomóc komuś w pracy wypełnienie krótkiej ankiety to nie widzę przeciwwskazań.

Natomiast ja takie przeciwwskazania widzę. Od studentki psychologii chyba mogę wymagać choćby podstawowej znajomości metodologii? Jeśli mam co do tego wątpliwości, to wolę nie brać udziału w badaniach. To, że prosząc o udział w badaniach wypada na forum się przedstawić, albo to, że nie jestem dla tej pani zadecydowanie żadnym chłopakiem (ona nie pojawia się tutaj jako Krysia, Kasia lub Iwona, a reprezentuje tutaj swoją uczelnię), to mogę sobie odpuścić. Jednak nieumieszczenie tego typu informacji na stronie z kwestionariuszem, to jest dla mnie błąd, którego nigdy nie odpuszczam. Imię, nazwisko, uczelnia - to podstawowe informacje, które powinny się pojawić. To jaka to jest uczelnia jest dla mnie istotne, bo niezobowiązującą (i niesprawdzalną) deklarację sympatyzowania z osobami homoseksualnymi można sobie tutaj rzucać do woli, gdyż i tak ona niczego nie dowodzi, ale to na jakiej uczelni ktoś studiuje zdecydowanie bardziej potwierdza charakter danych badań. Z pewnością jest w tym kraju kilka uczelni, w których badaniach z wiadomych przyczyn nie chciałbym brać udziału. Fajnie by było też móc poznać nazwisko promotora, aby sprawdzić jego dorobek naukowy, bo to dużo będzie też mówić o charakterze danej pracy, gdyż nie oszukujmy się, badania na tym etapie w dużej mierze prowadzone są pod oczekiwania i poglądy promotora, jednak to sobie też mogę odpuścić. Natomiast brak danych typu imię, nazwisko i nazwa uczelni, jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania.

Edit:
Rob_ pisze:"Sprzedawanie" się obcym ludziom dodam jeszcze.

Dokładnie, to też bardzo ważny punkt.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 26.03.2015 18:13

Gomiv pisze:No i co związku z tym, że się nie przedstawiła z imienia i nazwiska? Życie stracicie jak tego nie wypełnicie? Zakładam, że i tak nie będziecie nawet wiedzieć kto to i jak wygląda. Po co wam ta wiedza? Piszecie jak potłuczeni o tym, że dana osoba MUSI się przedstawić. Jeżeli to w jakiś sposób ma pomóc komuś w pracy wypełnienie krótkiej ankiety to nie widzę przeciwwskazań.

Hah, widzisz, jeśli ktoś pisze pracę magisterską, to powinien przestrzegać pewnych standardów. Ale o tym napisał złociutki już.
Dla mnie taki brak przedstawienia się jest sygnałem braku kultury i tyle. Ostatecznie autorka ankiety prosi mnie o poświęcenie pewnej ilości mojego czasu, więc oczekiwałbym minimum form - w końcu chodzi tylko o przedstawienie się, a nie o wrzucenie zdjęcia i nr-u telefonu.

Jeśli tego nie robi, to dla mnie jest to ankieta raczej niepoważna - cóż zatem szkodzi, żebym dla żartu nie udzielił równie niepoważnych odpowiedzi?

Awatar użytkownika
zlociutki
supernowa
supernowa

Postautor: zlociutki » 26.03.2015 19:24

No i właśnie przyszły psycholog powinien sobie zdawać z tego sprawę, że to w jaki sposób zaprasza do badań, ma wpływ na same badania i ich wyniki. Powinien dbać o ich wiarygodność, poprzez dbanie o swoją własną wiarygodność. Jeśli ktoś, kto chce zostać psychologiem nie zdaje sobie z tego sprawy na etapie pisania pracy magisterskiej z zakresu psychologii, to nie jest to dla mnie zachęcające do udziału w jego badaniach.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 26.03.2015 19:29

Możesz sabotować i wypełnić źle. :D
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
zlociutki
supernowa
supernowa

Postautor: zlociutki » 26.03.2015 19:34

Nie kuś. :D :P

Wróć do „1.4. Ankiety, badania, sondy”