Magisterka - prośba o pomoc

Wszystko na temat badan, ankiet, testów, sond i próśb z nimi związanymi.
Awatar użytkownika
prnjavor
forumowy
forumowy

Postautor: prnjavor » 20.12.2013 15:45

Ten temat i okolice to wyważanie otwartych drzwi. Brałem udział w takim badaniu:

http://rodzinyzwyboru.pl/
Bez tebe je gorko vino.
Nece tugu da mi blazi
i ja ne mogu da se smirim,
srce samo tebe trazi...

Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
gejątko
gejątko

MAGISTERKA- PROŚBA O POMOC.

Postautor: PuszekOkruszek » 21.12.2013 00:31

Witam,

faktycznie to nie jest ankieta, tylko są to testy psychologiczne.
Być może brzmi to groźniej, natomiast w takich testach nie ma odpowiedzi gorszych bądź lepszych- każda odpowiedź zaznaczona uczciwie jest odpowiedzią dobrą.
Badam związki jednopłciowe. Czas bycia w takim związku jest ważny- mogą to być pary o różnym "stażu". Chcę bowiem dokonać również porównania jak czas bycia razem wpływa na satysfakcję ze związku.

Najprawdopodobniej poprosiłabym Was o wypełnienie 3 testów.
2 z nich są poświęcone satysfakcji ze związku. Taki test bada na ile czujecie się w swoim związku dobrze. Jest to takie subiektywne zadowolenie i satysfakcja parterów z ich związku.

Trzeci test będzie dotyczył komunikacji- czyli na ile w związku potraficie się ze sobą dobrze komunikować np. podejmować wspólnie decyzje, czy rozwiązywać problemy.

Na początku jest również krótka ankieta:
-wykształcenie

I koniec :]

Proszę Was o kontakt mailowy z tego powodu, gdyż te testy chciałabym Wam właśnie wysłać na pocztę i poprosić o odesłanie na mojego maila.
Z badaniami planuję ruszyć gdzieś pewnie w lutym i wówczas skontaktować się z Wami- jeżeli wyrazilibyście zgodę na wzięcie udziału w takim badaniu.

Oczywiście można również otrzymać informację zwrotną o swoich wynikach testów i co one oznaczają! :]

Zachęcam do spokojnego zastanowienia się z partnerem.
Będę wdzięczna za informację zwrotna o podjętej decyzji.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina.

*Wiem, że takie badania były robione na terenie Polski. Rozumiem, że można odczuwać zniechęcenie do ponownego udziału.
Będę badać satysfakcję ze związku natomiast chcę ją połączyć dodatkowo z jeszcze inna zmienną.
-komunikacja/więź z partnerem/subiektywne odczucie stresu mniejszościowego... Moje badania nie będą odkrywcze- natomiast na potrzeby pracy magisterskiej nie będą plagiatem- będą badać dodatkowe zmienne. Będę je pisała sama, odwołując się do różnych publikacji w tym również cytując nasze polskie badania.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 21.12.2013 01:40

Zostałem bardzo zniechęcony przez panią, a w sumie mógłbym być dobrym materiałem. Zwykle osoba badająca
powinna się jakoś przedstawić, podać uczelnię, miasto, ...podanie bibliografii byłoby niejako uwierzytelnieniem
badającej, że naprawdę ma dobre intencje. Tutaj różne myśli mi do głowy przychodzą, kto chce coś o mnie
wiedzieć i w ogóle po co...

Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
gejątko
gejątko

Postautor: PuszekOkruszek » 21.12.2013 09:20

Tak. Przyznaję się, że mój początek Tutaj był marny. Macie rację, że tak nie powinno być- to ja jestem gościem na Waszym portalu.
Przepraszam Was za to.

Szanowni Państwo,

Bardzo proszę o wzięcie udziału w badaniu naukowym. Jest to projekt realizowany na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jestem studentką IV roku, która obecnie pisze pracę magisterską u dr Anny Czyżkowskiej, która od wielu lat badania pary.
Badanie dotyczy satysfakcji ze związku, relacji między partnerami oraz ich celów. Badania są dobrowolne i anonimowe. Uogólnione wyniki dla całej grupy badanej w Polsce zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych w mojej pracy magisterskiej.
W badaniach biorą udział pary jednopłciowe (homoseksualne oraz biseksualne) w wieku 18-33 lata. Wynik zostanie następnie porównany z wynikami z grupy osób w związkach heteroseksualnych.
W testach nie ma złych, a ni dobrych odpowiedzi. Każda odpowiedź zaznaczona szczerze w teście jest odpowiedzią prawidłową.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wysiłek.

Czekam na informację zwrotną od Państwa!
Paulina Wojda

[email protected]
Ostatnio zmieniony 22.12.2013 00:39 przez PuszekOkruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 21.12.2013 10:17

Polecam zedytować i przekleić tekst tego posta na początek tematu także. Będzie to dużo lepiej wyglądać dla nowych osób które przyjdą czytać to.

Ja bym z chęcią w czymś takim wziął udział, ale nie jestem pewien czy mój partner by chciał. A jak brzmi piosenka: "Bo do tanga trzeba dwojga..." 8)
It's okay to bi a geek bear! ;)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.12.2013 12:52

No to może go trzeba zapytać?
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 21.12.2013 12:56

Matko jedyna, atakują dziewczynę jak wściekły egzaminator! :P

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.12.2013 13:01

Tak, tak na poważnie to też uważam, że Senso mocno przesadza. W zalewie pseudo-prac magisterskich tworzonych taśmowo w Wyższych Szkołach Lansu i Bansu ona chce coś samodzielnie zbadać, samodzielnie opisać i zinterpretować, a to warto docenić. Owszem, może i wyniki będą odtwórcze, ale w końcu praca magisterska to nie rozprawa habilitacyjna.

senso

Postautor: senso » 21.12.2013 13:14

Nie zgodzę się z Tobą Marcinie, gdy tę przesadę tak łatwo przypisujesz tylko mi. Rozumiem, że ktoś może się obruszyć, ale nie chcesz chyba stwierdzić, że ocena pytań, przypomnę je:

1) A dlaczego ograniczyłaś grupę wiekowo do osób +18? Z czego to ograniczenie wynika?
2) Na jaką dużą ilość ankiet liczysz, a jaką uznajesz za minimalną do tego, by z pracą się zmierzyć i temat podjąć?
3) Jak zdefiniowałaś na potrzeby pracy "parę" - to synonim związku (jak definiowanego). Jest jakieś kryterium, które odsiewa osoby bedące parą (w związku) np. zbyt krótko?
4) Dlaczego tylko lesbijki i geje?
5) To może rzutem na taśmę pochwalisz się bibliografią?

w świetle złożonej wcześniej i niezrealizowanej w końcu deklaracji
PuszekOkruszek pisze:Jak najbardziej odpowiem na Twoje pytania :-)

przesadzoną nie jest?
PuszekOkruszek pisze:Twoje pytania sa mocno prowokujace i oceniajace.

Po Tym co napisałeś wnoszę, że podzielasz tę opinię. Naprawdę to są także według Ciebie pytania prowokujące? :shock: Jeśli tak, to do czego?
I tu mnie zaskoczyłeś. :zniesmaczony:

Wiem, obiecałem się nie odzywać w tym wątku, ale on już zaczął żyć własnym życiem, a tego co się odnosi do mnie nie chcę zostawić bez komentarza.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.12.2013 13:21

Sądzę, że osobą właściwą do stawiania tego typu pytań jest jej promotorka, której za to płacą. Ale nie, to nie są pytania prowokujące. Chociaż...

*sprawa 18+ jest wg mnie absolutnie oczywista.
*pytanie typu "dlaczego tylko lesbijki i geje"... no tego typu pytania można zadawać w nieskończoność przy każdej pracy. Jeśli ktoś pisze o właściwościach asfaltu, to też można pytać, czemu tylko asfalt, a beton już nie? Ktoś pisze o czeskim teatrze, no to dlaczego "tylko o czeskim, a o słowackim już nie?". Tak został zakreślony temat, a pewne arbitralne decyzje są nie do uniknięcia.

senso

Postautor: senso » 21.12.2013 13:27

Zauważ jednak, że we wstępniaku, teraz już wyedytowanym i zmienionym, padła deklaracja, że chce z nami podyskutować i jest ciekawa opinii. Sorrki, ale to była odpowiedź wpisujące się w to oczekiwanie. Pytania zaś były zwyczajne i nie wiem, co w nich złego. A już tej prowokacji nie rozumiem i nijak dopatrzeć się nie mogę, za to odpowiedź trąci stylistyką episkopatu, który też wszystko za prowokację uznaje.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 21.12.2013 13:29

Nigdy nie poproszę was o pomoc. :P

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.12.2013 13:30

I słusznie :P Ja np. w temacie teatru byłbym raczej średnio pomocny :P

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 21.12.2013 13:31

A ja piszę o filmie, a nie o teatrze. :P

senso

Postautor: senso » 21.12.2013 13:33

Zamiast mówić nigdy, nauczony doświadczeniami innych, już wiesz, że nie należy tokować o chęci dyskusji, gdy takiej sie nie przejawia, tylko lepiej wydać polecenie:
Wypełniać ankiety! I to już! :P

Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
gejątko
gejątko

Postautor: PuszekOkruszek » 21.12.2013 23:22

Tak jak napisałam wcześniej- nie proszę o weryfikację swojej pracy.
Proszę Was o udział w badaniach, które są dobrowolne.
Jeżeli, ktoś chciałby podzielić się ze mną ciekawym artykułem, publikacją z badania- bardzo chętnie go przeczytam, nawet dla samej siebie.

Natomiast praca magisterska jest pracą samodzielną + uwagi promotora.
Nie rozumiem w jakim celu, miałabym się tutaj spowiadać ze swojej bibliografii.

Pozdrawiam- Paulina

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 22.12.2013 00:17

Mogłabyś przynajmniej odpowiedzieć na pytanie nr 3. W końcu ludzie muszą wiedzieć, czy się kwalifikują do badania. Dodatkowo, skoro wykluczasz biseksualistów żyjących w związkach jednopłciowych, to też mogłabyś napisać, gdzie konkretnie stawiasz granicę (tj. jak definiujesz homoseksualistów w swojej pracy).

Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
gejątko
gejątko

Postautor: PuszekOkruszek » 22.12.2013 00:32

Badane są związki jednopłciowe (biseksualne, homoseksualne), porównane następnie z danymi z grupy związków heteroseksualnych.
Osoby w wieku 18-33 lata (wczesna dorosłość).
Staż związku może być różny (jest to bowiem zmienna dodatkowa do badania)

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 22.12.2013 17:30

Fajnie, że napisałaś o tym górnym ograniczeniu wiekowym. Wykluczasz taką parę z badania, gdy choć jedna z osób ma ponad 33 lata czy dopiero gdy obie?

Pytanie o definicję pary jest też bardzo potrzebne, bo wynika z tego, że nie interesują Cię np. związki jednopłciowe poliamoryczne? Po prostu uważam, że powinnaś wyraźnie napisać jakiego rodzaju relacje chcesz porównywać. Czy np:
1) związki "na odległość", w tym internetowe,
2) tylko mieszkających ze sobą,
3) otwarte,
4) monogamiczne,
5) typu FF,
6) białe związki,
7) związki sponsorowane

itd. Być może nie masz takich ograniczeń i te pytania są zbędne, ale najpierw pisałaś o parach gejowskich i lesbijskich, a teraz po prostu o szerszej grupie "związków jednopłciowych" - czyli np. związku dwóch biseksualistów i jednego geja... dlatego chyba dobrze byłoby napisać, kogo w swojej pracy uważasz za osoby będące "w związku".

Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
gejątko
gejątko

Postautor: PuszekOkruszek » 22.12.2013 18:41

Badanie polega na tym, że badamy PARY będące w związku jednopłciowym.
Więc z założenia już związki otwarte nie są brane pod uwagę, bowiem parę stanowią dwie osoby. Granicą wieku to 18-33 lata. Jeżeli chociaż jedna osoba ma 17 lat, bądź mniej, 34 lata bądź więcej- nie może wziąć udziału w badaniu, bowiem nie mieści się w przedziale wiekowym dla wczesnej dorosłości.
Staż związku, to czy partnerzy mieszkają razem, ich stan cywilny, wykształcenia są informacjami zaznaczanymi w ankiecie poprzedzającej test.

Wróć do „1.4. Ankiety, badania, sondy”