Kolej: pociągi, dworce kolejowe itp.

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Re: Kolej: pociągi, dworce kolejowe itp.

Postautor: CryBoy » 11.10.2017 11:29

Zdaje się, że kolej w Polsce przeżywa renesans. ;)
Próbowałem wczoraj kupić bilet do Krakowa. Na czwartek. Wszystkie miejscówki wyprzedane. WTF? :o
Przecież to jeszcze nie weekend! Czyżby aż tylu chętnych na koncert Stinga?
Z biletem powrotnym, tym razem na sobotę też nie było łatwo. System podał, że sprzedaż jest zablokowana. Kupiłem dopiero dzisiaj i teraz mogę już spokojnie ruszać w drogę. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 11.10.2017 11:51

Też niedawno miałem podobny problem. W jedną stronę pociąg był pełen na całej trasie, w drugiej zbawienie przyniósł wagon ciszy, który okazał się być luźniejszy w porównaniu do zapełnienia reszty składu.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 12.10.2017 17:52

Ostatnio mówi się trochę o tym dzieciaku, co go wywalili z pociągu, bo nie miał pieczątki. Już pomijam tych kretynów, którym najlepiej by zrobiło nakopanie do dupy, co to ględzą że nie ma nic złego w zostawieniu dziecka na pastwę losu, bo sam był sobie winny że nie miał pieczątki. Ale chciałbym zapytać o jedno, może mi ktoś odpowie: w swoim życiu miałem bardzo wiele sytuacji, kiedy ktoś miał problem taki, że np. był studentem lub uczniem, miał indeks / zaświadczenie / inny papier, ale kolej udaje że takie dokumenty nie istnieją. Ba! - ostatnio sam przez ok. 7 dni byłem studentem bez legitymacji, ale jeździłem na normalnych, bo wiem że ewentualny kontroler, kiedy pokażę mu inny papier, zakryje sobie oczy i zacznie wrzeszczeć "LALALALA NIC NIE WIDZĘ NIC NIE SŁYSZĘ LALALALA". Czy ta gestapowska postawa to złośliwość / lenistwo przewoźników, czy są ku temu jakieś ważne powody?
Obrazek

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 12.10.2017 21:13

Nie mam pojęcia, ale zawsze wydawało mi się głupie to, że istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny, czy jak zwał. W teorii każde "dziecko", do 18 roku życia musi do szkoły uczęszczać, więc na dobrą sprawę, po jaką cholerę ta legita z pieczątką? Rozumiem, że jak taki młodzian ma tam te 16 lat i wygląda na 18-20, to przydałby się taki kawał papieru... ale dziecku? :V

Awatar użytkownika
winshitxp
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: winshitxp » 12.10.2017 21:17

Żadne ważne, po prostu jest pretekst do wystawienia mandatu. Jedynym uznawanym przez przewoźników dokumentem, poświadczającym uprawnienie do ulgi, jest ważna legitymacja. Wszystko inne, choćby było obwieszczeniem samego króla, nie będzie brane pod uwagę, zwłaszcza przez taką instytucję jak PKP (i jej pochodne). Prawda jest taka, że "Pan formalista", w świetle ichniejszych przepisów, mógłby wypisać chłopakowi wezwanie do opłaty dodatkowej. Jakakolwiek sugestia, dotycząca wyproszenia chłopca z pojazdu, powinna wiązać się z pociągnięciem do odpowiedzialności PANA konduktora.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 12.10.2017 22:01

A na różaniec do granic kolej fundowała podróż za darmo...
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 18.10.2017 19:12

Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 30.11.2017 21:42

Obrazek

Wróć do „2.7. Motoryzacja”