Wakacje 2017

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: Wakacje 2017

Postautor: Nathi » 29.06.2017 23:38

Ja lubię z rodzicami, bo oni chodzą po mieście kawiarnia, lody, zakupy, kawiarnia, lody, obiad, zakupy i tak cały dzień.
Nigdzie się nie spieszą, idą tam gdzie ja chcę, bo oni już wszystko widzieli :x za wszystko płacą i nie wymyślają hotelu z basenem.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Hermesiątko
gejowy
gejowy

Postautor: Hermesiątko » 29.06.2017 23:43

jazzik pisze:Za bardzo trzymają cię pod kloszem.

I co na to poradzę?
Memento Mori??

Carpe diem

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 30.06.2017 00:51

Na ten moment, pewnie nic.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 06.07.2017 23:32

Planujemy z M mały wypadzik w góry. Najpierw chcemy wymoczyć się w tatrzańskich termach, a kolejnego dnia podziwiać Łomnicę. Podziwiać, bo cóż innego mogą robić szczury nizinne? Nawet nie bardzo jesteśmy chyba na to podziwianie przygotowani, ale co tam, zobaczymy na miejscu na co się pisać. Na pewno będziemy robić tak, aby słowackie TOPR nie musiało interweniować. W sumie to nie wiem, co tam jeszcze można... ;)
A jak się uda, to wakacje 2017 będziemy planować we wrześniu.
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
wostok
forumowy
forumowy

Postautor: wostok » 07.07.2017 02:37

To mogą być ciekawe wakacje, kierunek wschód. Gdzie i na ile - wyjdzie w trakcie ;)

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 09.07.2017 23:16

Przyjemność zrobił mi, mimo wszystko, wypad weekendowy. Tatry od strony Słowacji przepiękne, chociaż pogoda nie rozpieszczała. Z term żeśmy skorzystali, ale nie mam zielonego pojęcia, dlaczego akurat była to Tatralandia (nie polecam za żadne skarby). Sauny też są tam do dupy, lepiej mają urządzone we Wrocku. Taterki ładne, ale pogonił nas deszcz i na niespełna godzinnym spacerze na jednym ze szlaków się zakończyło. Ciekawa była tam kolej, trafiliśmy na dobry noclegi restauracyjkę serwującą dobrą kuchnię włoską. Na miejscu dostać się gdziekolwiek samochodem, to nie był problem, mamy winietkę więc szybko dało się i wygodnie wzdłuż Tatr przemieszczać.

Gorzej było z podróżą, bo jazda przez Korbielów, czy Glinkę to tragedia jakaś. Być może był to błąd, że nie pojechaliśmy na Żylinę, Czadcę i przejścia Zwardoń lub Cieszyn. Trochę kilometrów więcej, a mordęgi polegającej na jeździe z nieustającą prędkością 50km/h byłoby mniej, tym bardziej, że dzisiaj jechała siostra z Czadcy do Zwardonia i po stronie słowackiej drogi nówki sztuki nieśmigane.

Dalej twierdzę, że wypad weekendowy się udał, pomimo tego, że do malowania mamy kuchnię. :) Zapomnieliśmy sok wywalić, sok zgierował i eksplodował... :)

W planach, wstępnie, mamy we wrześniu Chorwację. Mamy namiar na kwaterę, gdzie siostra właśnie była. Północna Chorwacja, kwatera 4os., klima, basenik, cisza, spokój... Za dwa tygodnie będzie około 1200 zł. Gdyby podróż i kwaterę podzielić na 4 osoby, wyszłyby śmieszne pieniądze. Aha, bez opcji all inclusive :P

Awatar użytkownika
arn
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: arn » 10.07.2017 19:16

Fajna opcja, Leo, z tą Chorwacją :) Jak nigdy tam nie byłeś, to jedź koniecznie, a jeśli byłeś, to pewnie nie trzeba Cię zachęcać :D

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 11.07.2017 06:01

Nie trzeba. :) Od 18 wrz...

Awatar użytkownika
Inferno
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Inferno » 12.07.2017 19:30

Rozczytałem się w temacie, a ja nawet jeszcze urlopu nie zaplanowałem :lol: Pewnie na przełomie września i października, będę wypoczywał, ale planów jeszcze żadnych nie mam :x
Pieniądz, który się posiada, jest instrumentem wolności; pieniądz, za którym się goni, jest instrumentem zniewolenia. Jean-Jacques Rousseau

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 16.08.2017 20:03

Urlop, urlop i po urlopie. Ale było pięknie, naprawdę wypoczęliśmy :)

Najpierw tydzień ostrej wędrówki po Bieszczadach (to już nasz trzeci tygodniowy wypad w tamte rejony), a potem dwa tygodnie beztroskiego relaksu na Krecie, pluskania się w cieplutkim morzu tudzież basenie, a także wieczornego popijania greckiego winka na tarasie ;) Nie zabrakło też akcentu górskiego - przeszliśmy zapierający dech w piersiach wąwóz Samaria w Górach Białych - jeden z najdłuższych górskich wąwozów w Europie (~17 km). 17 km to niby niewiele, ale robiąc to w 40-stopniowym upale to całkiem porządna wędrówka ;)

Poza tym podgoniłem z książkami (na plaży rewelacyjnie się czyta) i z pływaniem - dawno się tyle nie napływałem! ;) Pływanie zaliczone w 2 morzach: Kreteńskim i Libijskim (to drugie bardziej przejrzyste, ale nieco chłodniejsze niż Kreteńskie).
Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Torterra
gejątko
gejątko

Postautor: Torterra » 24.08.2017 23:10

Mój urlop również się już kończy i wracam do cywilizacji. W końcu zacznę się trochę udzielać na forum, bo do tej pory tylko je na szybko przeglądam.
W tym roku niestety nie byłem w stanie zagospodarować sobie czasu na wakacje z prawdziwego zdarzenia, ale nie żałuję. Starczyło go na krótki wypad rowerowy nad jezioro (w sumie jeziora). Trochę pojeździłem sobie o Mazurach, które kocham od dziecka - do żadnego miejsca w Polsce nie mam takiego sentymentu jak właśnie do Puszczy Piskiej, więc po prostu musiałem tam pojechać. Nie wiedziałem, że można tam spotkać rysie. W miejscu, gdzie wieczorkiem poszedłem sobie chwilę pobiegać, rano zauważyłem tabliczkę z ostrzeżeniem. Ale kociaka nie spotkałem.
W sumie to dobrze się złożyło, że lipiec, który zawsze mam luźniejszy, w tym roku był wyjątkowo pracowity. Pogoda sierpniowa zdecydowanie bardziej sprzyjała wypoczynkowi. Chociaz podróż rowerem z Warszawy do Łomży w pelnym słońcu, w upalny, bezwietrzny dzień była dość męcząca.
Resztę czasu poświęciłem i nadal poświęcam na pomoc rodzince przy remoncie. A od poniedziałku ruszam do pracy. I zaczynam spamować na forum, bo bardzo fajnie się Was czyta. Mam nadzieję, że będzie się nam miło współżyło:-)

Awatar użytkownika
marip
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: marip » 09.10.2017 23:58

Moje wakacyjne wypady juz zakonczone. Najpierw byly Mazury - Ketrzyn, Gierloz, Mamerki i Gizycko. Zwiedzilem twierdze Boyen, przeszedlem lesnymi sciezkami sie wzdluz kanalu Mazurskiego do sluzy w Lesniewie, troche posiedzialem na plazy nad Niegocinem. Jednak bylo to przewaznie zwiedzanie, wiec nie poopalalem sie za bardzo. Nadrobilem to we wrzesniu na Gran Canarii. Cieplutko, codziennie po 30 stopni. Dosyc wilgotne powietrze, ale jest to to co lubie. Zadnych komarow, zadnych meduz na plazy nie spotkalem. Piekna szeroka plaza ciagnaca sie kilometrami, najpierw tekstylna hetero przechodzaca dalej w naturystyczna hetero i dalej mieszana gejowska tekstylna + naturystyczna. To jest to co mi sie podobalo - szedlem sobie na plaze, wybrane miejsce nie okreslalo czy jestes gejem czy hetero, nie musiales sie od razu deklarowac czy chcesz opalac sie nago czy w szortach. Moglem sie polozyc w szortach, by pozniej je zdjac.
Bylo sporo Polakow i wbrew temu co ktos opowiadal na temat plazy gejowskiej w Maspalomas bylo duzo mlodych chlopakow - bylo duzo mlodych Polakow, Rosjan, Hiszpanow - te jezyki slyszalem na plazy najczesciej. Byli tez Niemcy zarowno mlodzi jak i w srednim wieku, byli tez Anglicy.
Hotel tuz przy plazy, odglos fal uderzajacych o nabrzeze, wyzywienie full board - troche zalowalem, bo chwilami bylem tak przejedzony, ze na mysl o kolejnym zblizajacym sie posilku nie bardzo sie czulem. Chyba lepiej bylo wziasc half board i jesc lunch jak sie juz naprawde jest glodnym. Jedzenie moim zdaniem dobre, ale nie rewelacja. Najlepsze mojito ever i najbardziej przesolona pizza w zyciu. Szkoda, ze w okolicy same drogie hotele i osrodki wypoczynkowe - chcialbym jeszcze kiedys pobyc dokladnie w tej samej okolicy, ale nie mozna liczyc na wynajecie mieszkania od osob prywatnych bo takich mieszkan w okolicy brak.

Awatar użytkownika
nikar
forumowy
forumowy

Postautor: nikar » 14.10.2017 21:26

To ja opowiem o swoich wojażach po Rumunii. To było 2tys km w 10 dni, w zasadzie codzienne w innym miejscu, od Bukaresztu przez Morze Czarne do
Transylwanii. Najciekawiej było w górach gdzie zachwyciły mnie kręte, strome drogi pośród mgły i majestatyczne zamki. Udało się zwiedzić jaskinię w parku Apuseni. Przejechaliśmy trasę transfogarską i stwierdzam, że warto tam kiedyś wrócić na pieszą wędrówkę po szlakach górskich. Nad morzem też było fajnie ale bez rewelacji. Wszędzie sympatyczni i serdeczni ludzie i przystępne ceny ale pogoda we wrześniu mieszana. Niestety nie wszystkie z zaplanowanych miejsc udało się odwiedzić ale to pretekst by powrócić do Rumunii w przyszłości. Klimatów LGBT mało, tylko w Braszowie i w Konstancy mijaliśmy gejowskie pary, sami raczej za rękę nie chodziliśmy. Na następne wakacje najprawdopodobniej wybierzemy Bałkany.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 14.10.2017 22:08

Najciekawiej było w górach gdzie zachwyciły mnie kręte, strome drogi pośród mgły i majestatyczne zamki.
Lubię to! :ok:

Widocznie miałeś pecha, bo ja tam widziałam gejowską parę wampirzą w Curtea de Arges. :)
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
nikar
forumowy
forumowy

Postautor: nikar » 16.10.2017 00:55

Wampiry to chyba tylko w Halloween.

Awatar użytkownika
wostok
forumowy
forumowy

Postautor: wostok » 16.10.2017 20:04

Nie do końca musiały być to gejowskie pary, Romowe (nie mylić z Rumunami) tak sobie okazują przyjaźń, w wielu krajach chodzenie za rękę z innym kolesiem nie ma żadnych gejowskich podtekstów. No ale najczęściej te kraje są niezbyt tolerancyjne dla homoseksualistów.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 16.10.2017 21:43

Były gejowskie a szczególnie mam na myśli amerykańską parę gothów, którzy robili sobie fotki właściwie przy wszystkim i to właśnie ich nazwałam wampirami, ciekawe, czy cokolwiek im wyszło na tych zdjęciach, bo przecież, jak wiadomo, wampiry nie posiadają odbicia. :D

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”