Laptop czy PC?

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.

Z czego wolisz korzystać?

Z laptopa
17
61%
Z komputera stacjonarnego
10
36%
Komputer/laptop mi nie potrzebny, wystarcza mi smartfon lub tablet
1
4%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
seven_days
gejlord
gejlord

Re: Laptop czy PC?

Postautor: seven_days » 04.09.2016 23:03

myślałem kiedyś nad tabletem, ale porzuciłem ten pomysł - możliwości te same co w smartfonie, a trzeba specjalnie tachać pod pachą, stąd podobne podejście mam do tableto-laptopów

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 05.09.2016 12:02

Tablety 2 w 1 są dość fajne, bo mają pełnego Windowsa. Niestety zdecydowana większość ma 2GB ramu. Chciałem taką hybrydę i zainstalować na nią Linuxa, ale sporo poczytałem o tym w necie i nie ma dobrego portu Linuxa na tego typu urządzenia :(
Obrazek

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Postautor: PageOfCups » 06.09.2016 03:37

mare pisze:Ja się szykuję na takiego laptopa z odłączaną klawiaturą, który może być jednocześnie tabletem.

A nie lepiej po prostu laptopa otwieranego do 360 stopni? Ja mam takiego - ASUS TP300L. Wprawdzie rzadko używam go jako tabletu (chyba tylko jak czytam ebooki, to lubię go sobie złożyć i obrócić wzdłuż), ale i tak fajny bajer :P Poza tym 12GB ramu i długi czas pracy na baterii, ja jestem zadowolony (i z Windowsem 10 też nie mam problemu).

Ogólnie laptopów używam od 13 lat, nic by mnie nie skłoniło do zamiany na PC, ale ja naprawdę używam go mobilnie - w kuchni jak gotuję, w sypialni jak mam ochotę na film w łóżku, czasem nawet w łazience :lol: więc niemal każdego dnia zmienia miejsce kilka razy. O wyjazdach nie wspominając.
Jedno mnie tylko wkurza we współczesnych laptopach - matryce błyszczące, matowe prawie nie są stosowane :( Ale nic, dokupiłem sobie naklejkę matująca i jest trochę lepiej na balkonie :P

seven_days pisze:myślałem kiedyś nad tabletem, ale porzuciłem ten pomysł

I słusznie. Ja mam i tablet (ale to jeszcze z czasów przed-smartfonowych), najgłupszy zakup jaki zrobiłem :P absolutnie nie widzę zastosowania dla tabletu w moim życiu.
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 06.09.2016 11:32

PageOfCups pisze:Ogólnie laptopów używam od 13 lat, nic by mnie nie skłoniło do zamiany na PC, ale ja naprawdę używam go mobilnie - w kuchni jak gotuję, w sypialni jak mam ochotę na film w łóżku, czasem nawet w łazience :lol: więc niemal każdego dnia zmienia miejsce kilka razy. O wyjazdach nie wspominając.

Dla mnie to jest jeden z głównych argumentów za stacjonarką. Laptop pod pachą wcale nie pomaga gotować obiadu ani myć łazienki, za to nie pozwala się skupić na pracy. W kuchni spokojnie wystarcza mi stare dobre radio. Laptopowe głośniki, mogą konkurować co najwyżej z głośniczkiem smartfona, a nie z dużym sprzętem.

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 06.09.2016 15:39

Akustyka laptopów nie może być dobra, chociaż teraz manipulują z dźwiękiem przestrzennym dla lepszego efektu.
A co do kuchni, to myślę akurat, że Pageowi chodziło o np. kulinarne przepisy, nie musi ich drukować, czy przepisywać na kartkę. ;)

Zauważyłem, że ekrany matowe powracają w ofertach sklepowych. Jest na pewno lepiej teraz niż 2 lata temu.
Boys Don't Cry :beksa:

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 06.09.2016 20:26

seven_days pisze:Tak to właśnie jest drogi leonku, jak to mówią - nie może być dobrze. Mnie też jak się zaczyna psuć, to wszystko, samochód, telefon, komputer, inwestycje .. :lol: Nadal mam chęć na jakiś komputer do gier, ale coś podejrzewam, że laptopy z ceny nie spadły. Poczekam jeszcze, nie pali się :-D

widziałem dziś na komputroniku jakiegoś lapka
4k
Obrazek

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Postautor: PageOfCups » 07.09.2016 01:50

Mazemi pisze:Laptopowe głośniki, mogą konkurować co najwyżej z głośniczkiem smartfona, a nie z dużym sprzętem.

Ja nie jestem melomanem, mnie całkowicie wystarczy :P

Co do kuchni to tak - przepisy. Ale czasem lubię też coś "oglądać" (w sense, że puszczam i leci, słucham jednym uchem i czasem jednym okiem zerknę ;) ). NO i jak mam kompa w kuchni to chociaż jem obiad przy kuchennym stole a nie na kolanach przy kompie w salonie :lol:
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Awatar użytkownika
Prestige
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Prestige » 07.09.2016 11:23

A w ogóle zna ktoś dobry środek do czyszczenia matryc? Nie mogę się doczyścić smug :(

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 07.09.2016 11:39

No bo czasami na matrycach, ekranach jest specjalna powłoka polaryzacyjna, której starcie powoduje jej zniszczenie i może robić smugi. Jeżeli masz tą powłokę, to powinno myć się ekran wodą z mydłem delikatną szmatką. I to powinno wystarczyć. Są też preparaty chroniące powłokę, często nadające się też do soczewek w aparatach, czy kamerach. Na pewno w takim przypadku nie powinno stosować się preparatów do mycia szyb lub innych. Jeżeli powłoka jest już zniszczona i wygląda fatalnie, pozostaje tylko jej zupełne zmycie. Wiadomo, wtedy będziemy mieć już super błyszczący ekran z refleksami.

Jeżeli nie masz tej powłoki, to czymkolwiek można myć (choći tak uważam, że woda z mydłem w płynie lub do naczyń jest najlepszym sposobem). Smug można się pozbyć wycierając ekran do sucha np. papierowymi ręcznikami kuchennymi.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 07.09.2016 15:31

Za ile kupie przyzwoitego lapka? Ja potrzebuje tylko do pisania, internetu, ogladania filmow. Priorytetem jest cena i ewentualnie waga. No i zeby kilka dobrych lat posluzyl. Sa jakies marki, ktore trzeba omijac?

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 07.09.2016 17:27

za tysiąc
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 07.09.2016 17:52

Nawet 1500 dla pewności. Ale tylko jeśli rzeczywiście nie będzie potrzebny do niczego wymagającego.

Ja bym się wystrzegał HP, a zwrócił uwagę na Samsunga - ale raz że HP to tylko moje (i paru innych osób) uprzedzenie, a dwa że nawet nie wiem czy Samsung sprzedaje komputery w tej cenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 07.09.2016 17:55

mój samsung( a w zasadzie teraz już matki) działa już ponad 7 lat
dwie usterki zaliczył- herbata mi się na klawiaturę wylała, skleiła spację i ją połamałem;x

no i czasem był problem z podświetleniem ekranu, ale to również wina częstego użytkowania( bo matce nie gaśnie)
Obrazek

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 07.09.2016 21:32

Hehe no wlasnie hp mi padl teraz. Ale w sumie mialem wrazenie, ze to dobra firma. Zreszta moj lapek 7 lat mi sluzyl, wiec naprawde nie moge narzekac. W sumie potanialo to bardzo chyba. Ogolnie to zakladalem zeby sie w 3-3,5 tys zmiescic. ; p

Awatar użytkownika
SonGoku
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: SonGoku » 07.09.2016 22:55

Za 3-3,5 to już kupisz taki porządny, który wszystko pociągnie :P

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 07.09.2016 23:59

Osiem lat temu kupiłem hp - wtedy za 3K.
Dopiero w tym roku miał pierwszą poważniejszą awarię. Ale zaufany informatyk go odczarował i tylko stówkę za tę przyjemność wziął. :)
Informatyk to w ogóle zawód zaufania - bardziej nawet, niż lekarz, adwokat czy agent ubezpieczeniowy. :P
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 08.09.2016 14:08

Zanim mój laptop padł (Samsung prawie 6 lat) też dałem do konserwacji. Teraz zasanawiam się, czy ta konserwacja nie miała jakiegoś wpływu na żywotność. W Saturnie nie mają Samsungów.

Ale przyszedł mi taki pomysł, żeby po dwóch latach spróbować opchnąć tego nowego lapka. Dołożyć i kupić nowego. Lepiej chyba tak, niż doprowadzić sprzęt do stan złomu poprzez zestarzenie się. Pytanie, czy ktoś będzie chciał odkupić?

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 08.09.2016 15:35

czy prywatna galeria gratis?
Obrazek

Awatar użytkownika
seven_days
gejlord
gejlord

Postautor: seven_days » 08.09.2016 16:05

jezus_chytrus pisze:widziałem dziś na komputroniku jakiegoś lapka
4k

tak, 4-5 trzebaby pewnie liczyć, a to trochę sporo, jak za 3 złożę pc-ta o podwójnej mocy :x

PageOfCups pisze:Jedno mnie tylko wkurza we współczesnych laptopach - matryce błyszczące, matowe prawie nie są stosowane

w telewizorach to i owszem, wszędzie są lustra, ale laptopy chyba już z tego wyrosły, przynajmniej z tych co przeglądałem oferty, to ani jeden nie miał błyszczącej

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.09.2016 20:25

Jak mi padnie laptop to chyba nowego już nie kupie. Tyle co ja używam sieci to mi smartfon starcza.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Wróć do „2.8. Komputery”