Laptop czy PC?

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.

Z czego wolisz korzystać?

Z laptopa
17
61%
Z komputera stacjonarnego
10
36%
Komputer/laptop mi nie potrzebny, wystarcza mi smartfon lub tablet
1
4%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
seven_days
gejlord
gejlord

Re: Laptop czy PC?

Postautor: seven_days » 11.09.2016 16:01

zaciera, znaczy oddala od dwukrotności i zbliża do 50%? bo na "podobne" ceny to mi to cały czas nie wygląda. Nie wiem czy mnie nie podkusi sklepać jakiegoś PC w ramach hobby.

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Postautor: PageOfCups » 11.09.2016 18:48

seven_days pisze:wiesz, nie wiem w sumie, bo patrzyłem na allegro - oferty ze sklepów stacjonarnych mnie zasadniczo nie interesują, bo tam sam szajs jest - ale jakby mi przysłali lusterko, a w opisie jak wół jest "matowa", to bym im odesłał,

To bardzo prawdopodobne, że jest błyszcząca, na Allegro tak piszą, sam się na to naciąłem kupując poprzedniego :evil: Też bym im odesłał... gdyby nie to że to był drugi (pierwszego odesłałem ale nie ze względu na ekran) i już miałem dość bujania się ze zwrotami... no nic, przeżyłem jakoś. A teraz świadomie wybrałem błyszczącego (ze względu na inne parametry), ale z folią matującą i da się żyć :D
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Awatar użytkownika
SonGoku
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: SonGoku » 27.10.2016 02:06

Chciałem kupić laptopa na raty, ale nigdzie mi nie chcą dać :( Rata jak abonament za telefon i internet, a oni myślą, że ja nie podołam. Żebym jeszcze na jakiegoś uprzejmego człowieka trafił, to bym dostał. Znajomej naściemniali we wniosku i sobie wzięła lapka za 4 tysie. Też tak chcę, bo na tym złomie nie da się nic robić :/

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 27.10.2016 09:53

Najpierw kup sobie jakiś czajnik za 3 stówy na raty, np. w trzech ratach, spłać, a potem spróbuj coś droższego. Najwidoczniej nie masz historii kredytowej, stałych dochodów albo jesteś za młody. Na niekorzyść działają też częste pytania do BIKu o twoją zdolność kredytową.
Boys Don't Cry :beksa:

Awatar użytkownika
SonGoku
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: SonGoku » 27.10.2016 11:12

No historii nie mam, praca na umowę zlecenie i lat niewiele :P

Spróbuję z tym czajnikiem.

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 27.10.2016 11:23

Jeżeli jeszcze to zlecenie będzie na czas dłuższy niż ewentualna spłata, to szanse rosną. Najlepsza to umowa o pracę na czas nieokreślony, wtedy raczej na pewno nie będą robić ci problemu, chyba, że masz szramy na BIKu.

A jeszcze lepiej, jakby ci twój bank na podstawie historii konta chciał zaoferować kartę kredytową, z której mógłbyś nie korzystać (jeżeli byś nie chciał), ale ją po prostu posiadać. Wtedy jest pewna blokada na BIKu (związana z zabezpieczeniem spłaty karty), ale twoja wiarygodność dla innych banków rośnie znacząco.

Musi być ktoś pierwszy, kto ci zaufa, a ty musisz postarać się sam o budowę tego zaufania. Potem już będzie łatwiej.
Nie wiem, może na dobry początek pewnym rozwiązaniem byłoby branie pożyczek z żyrowaniem (mama, tata, brat, siostra z dobrą historią BIK of koz), ale nie wiem, czy wtedy też nie wpadnie się w pułapkę wiecznych żyrantów przy kolejnych próbach.

Można też spróbować po nowym roku, jak niektórzy prowadzą akcje typu: kredyt na podstawie PIT za ubiegły rok. Byle nie w parabankach. ;)

Kredytowanie w sklepach z elektroniką zwykle jest dostępne od 300 zł tak więc miałem na myśli "czajnik", a nie czajnik (bo czajnik za 300zł to chyba coś trochę za drogiego).

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 27.10.2016 16:21

SonGoku pisze:Znajomej naściemniali we wniosku i sobie wzięła lapka za 4 tysie. Też tak chcę, bo na tym złomie nie da się nic robić :/

NIGDY nie rób czegoś takiego jak ściemnianie we wniosku. Możesz narobić sobie strasznych problemów. W wersji najłagodniejszej przesłucha cię policjant, wyjaśnisz i sprawę umorzą; w wersji ostrzejszej, ale bardzo prawdopodobnej, postawią ci zarzuty za jakąś próbę wyłudzenia kredytu czy coś takiego. To naprawdę nie są żarty!

Mój kumpel z pracy miał kartę czy kredyt odnawialny w banku, nie pamiętam, chciał to odnowić czy podwyższyć limit. W międzyczasie zmienił pracę. "Usłużny" konsultant poradził, by we wniosku nie wpisywał nowego pracodawcy, tylko poprzedniego. No i potem koleś latał na policję na przesłuchania. Uratowało go tylko to, że faktycznie miał tę nową (obecną) pracę i to dużo lepiej płatną od poprzedniej.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
SonGoku
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: SonGoku » 28.10.2016 00:50

No ja na życzliwych nie trafiam, także nie ma problemu :P Ale słyszałem już kilka takich historii o życzliwych konsultantach, którzy ściemniają we wnioskach, jak tylko mogą...

Dzięki za ostrzeżenie :D

Awatar użytkownika
jazzik
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: jazzik » 28.10.2016 01:07

Bank i kredyty odnawialne, to nie to samo co jakieś banki, które istnieją głównie po to by ludziom kredytować sprzęt elektroniczny. Tam nikt nie sprawdza, co się podaje.
W każdym bądź razie już w pierwszej pracy wzięłam sobie na raty lapka za 6 tysi a wcześniej nie miałam żadnej historii kredytowej, bo skąd. Widać zależy, na kogo się trafi.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 28.10.2016 20:33

Zawsze można zapytać jaki bank albo jakie banki kredytują zakupy w danym sklepie. Zazwyczaj jest jeden albo dwa.

Awatar użytkownika
jazzik
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: jazzik » 28.10.2016 21:29

Gdy brałam swój pierwszy kredyt, był to Lukas, jakieś 2 lata temu dostałam listowną informację, że ww. wykupił Santander i coś tam chcieli odnośnie danych osobowych, ale nie wyraziłam na to zgody.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 28.10.2016 22:58

I dobrze. Moja siorka prawie od 20 lat nie używa panieńskiego nazwiska, a Lukas do niedawna ciągle słał listy z ofertami na nieaktualne nazwisko i na zły adres.

Wróć do „2.8. Komputery”