Szczepienie przeciw HPV

Zadbaj i pozwól dbać innym - zdrowie, uroda, pielęgnacja.
Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Szczepienie przeciw HPV

Postautor: shane82 » 12.03.2017 20:45

A co jest?
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 12.03.2017 20:48

No musiałbyś przeczytać, ale na pewno nie ma głupot, jakie wypisujesz. ;-)
BTW. http://www.mp.pl/szczepienia/artykuly/w ... eciwko-hpv
Sto razy rzetelniejsze źródło od PoradnikaZdrowie czy propagandowych filmików antyszczepów.

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 12.03.2017 21:35

Trochę brakuje informacji o działaniach niepożądanych w Twoim linku, który zresztą już czytałem.
Poniżej to co znalazłem. Krótko mówiąc: statystyką można manipulować w taki sposób aby przedstawić niekorzystne dane nawet w sposób korzystny.
Jakie ryzyko wiąże się ze stosowaniem produktu Gardasil 9?
W badaniach najczęstszymi działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem leku Gardasil 9
(mogącymi wystąpić u więcej niż 1 osoby na 10) były reakcje w miejscu wstrzyknięcia
(zaczerwienienie, ból i obrzęk) oraz ból głowy. Powyższe działania niepożądane miały zazwyczaj
charakter łagodny albo umiarkowany.
Pełny wykaz działań niepożądanych związanych ze stosowaniem
produktu Gardasil 9 znajduje się w ulotce dla pacjenta.
U pacjentów, u których wystąpiły oznaki uczulenia po dawce szczepionki Gardasil 9 (lub poprzednich
szczepionek Gardasil i Silgard), cykl szczepienia należny przerwać lub w ogóle nie podawać im
szczepionki Gardasil 9. Pełny wykaz ograniczeń znajduje się w ulotce dla pacjenta.

4.8 Działania niepożądane
Do najczęściej obserwowanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem szczepionki
Gardasil 9 należały reakcje w miejscu wstrzyknięcia (84,8% zaszczepionych w okresie 5 dni po
podaniu szczepionki) oraz ból głowy (13,2% zaszczepionych w okresie 15 dni po podaniu
szczepionki). Te działania niepożądane miały zwykle łagodne lub umiarkowane nasilenie.

Jak wyżej

Nie przyjmować szczepionki Gardasil, jeśli:
.
.
.
u osoby, która ma być zaszczepiona lub jej dziecka wystąpiła reakcja alergiczna po otrzymaniu dawki szczepionki Gardasil.

4.Możliwe działania niepożądane
Jak wszystkie szczepionki i leki, Gardasil może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Po zastosowaniu szczepionki Gardasil mogą być obserwowane następujące działania niepożądane:
Bardzo często (więcej niż 1 na 10 pacjentów), działania niepożądane występujące w miejscu wstrzyknięcia obejmują: ból, obrzęk i zaczerwienienie. Obserwowano też wystąpienie bólu głowy.
Często (więcej niż 1 na 100 pacjentów), działania niepożądane występujące w miejscu wstrzyknięcia obejmują: siniak, świąd, ból kończyn. Zgłaszano także przypadki gorączki i nudności.
.
.
.
Działania niepożądane zgłaszane podczas stosowania szczepionki po wprowadzeniu jej do obrotu:
Zgłaszane było omdlenie, któremu czasami towarzyszyło drżenie lub sztywnienie. Chociaż przypadki omdleń są niezbyt częste, pacjenci powinni pozostać pod obserwacją przez 15 minut po otrzymaniu szczepionki przeciw HPV.

więcej niż 1 na 10 to prawda ale jak to wygląda wobec prawie 85%, dla mnie to manipulacja
Omdlenia też niby kłamstwem są a jednak na ostatniej ulotce są, pytanie dlaczego nie ma na innych.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 12.03.2017 23:36

Czy ty rozumiesz co czytasz? Tam jest napisane, że po wstrzyknięciu tego możesz mieć zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia i to może boleć, a może nawet rozboli cię głowa :lol: Może nawet będzie ci niedobrze! Ktoś też zgłosił że było mu słabo. Wszystkie te objawy zadziwiająco pokrywają się z moimi typowymi objawami przy pobieraniu krwi :lol: Zginiemy wszyscy, uciekajcie w góry!

Przy okazji. Pisałeś, że te objawy dyskwalifikują z kolejnych dawek. Tymczasem twoje niezrozumienie tego fragmentu prawdopodobnie wynika z tego, że w ulotce którą przytaczasz napisano o tych objawach, a natychmiast potem o tym, że oznaki uczulenia wykluczają z kolejnych dawek. To nie oznacza, że umiarkowane i łagodne ból głowy, zaczerwienienia i obrzęk to oznaki uczulenia! Zresztą, trudno byłoby przerwać lub w ogóle nie podawać szczepionki po podaniu po którym wystąpiły te objawy, bo niepodanie trochę wyklucza wystąpienie działań niepożądanych :lol:

Wniosek jest taki, że ty nie umiesz czytać, a szczepionka nadal jest OK.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.03.2017 23:52

U mnie ręka cała spuchła, zrobiła się zaczerwieniona jak wyjęta z gorącej wody, miałam też zawroty głowy i wymiotowałam a gorączka 38 utrzymywała się przez 4 dni po przyjęciu 1 dawki i nie dała się zbić. Lekarz, z którym to konsultowałam, zabronił mi brać następne dawki.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.03.2017 07:10

UK to Ty nie rozumiesz. Jeżeli działania niepożądane nie są reakcją alergiczną tym bardziej wymienione wszystko w jednym akapicie to Ty masz problemy z rozumieniem, zresztą nie pierwszy raz. Chcesz to bierz, Twoje ciało.
Btw. szczytem bezczelności jest pisanie w ulotce, że omdlenia to wynik lęku przed ukłuciem. Choc zaraz się dowiemy że Ty tak masz. Dla mnie jest to gówniany produkt który bardziej szkodzi niż pomaga.

Ulotkę napisano w taki sposób żebyś Ty i Tobie podobni fanatycy mogli miec czyste sumienie polecając to gówno.
Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś mistrzem odwracania kota ogonem.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 13.03.2017 16:01

Wiesz, co mnie wcześniej zdziwiło?
Że czarnemorze pisał, że ma tę ulotkę w domu, a tobie się nie zapaliła czerwona lampka, że to może świadczyć o jego pracy dla BigPharmy. Czy to się nie układa w logiczną całość?

Obrazek

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 13.03.2017 17:31

W badaniach najczęstszymi działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem leku Gardasil 9
(mogącymi wystąpić u więcej niż 1 osoby na 10) były reakcje w miejscu wstrzyknięcia
(zaczerwienienie, ból i obrzęk) oraz ból głowy. Powyższe działania niepożądane miały zazwyczaj
charakter łagodny albo umiarkowany.

No i masz. Cała reszta niepożądanych objawów, innych niż reakcje w miejscu wstrzyknięcia i kilkudniowe osłabienie, występuje bardzo, bardzo rzadko i na ogół u osób, które nie powinny być zaszczepione np. przez jakiś silny stan zapalny, którego lekarz nie wykrył.

jazzik pisze:U mnie ręka cała spuchła, zrobiła się zaczerwieniona jak wyjęta z gorącej wody, miałam też zawroty głowy i wymiotowałam a gorączka 38 utrzymywała się przez 4 dni po przyjęciu 1 dawki i nie dała się zbić. Lekarz, z którym to konsultowałam, zabronił mi brać następne dawki.

To się zdarza, ale trzeba podkreślać, że zdarza się bardzo rzadko. Trzeba się z tym liczyć, że na jakiś ułamek procenta populacji szczepionka zadziała w taki sposób. Tak jest z każdym lekiem, a w kontekście alergii także ze zwykłymi często produktami spożywczymi.

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.03.2017 17:44

Napisanie " u więcej niż 1 na 10 osob" jak juz napisałem nie jest kłamstwem ale sporym nadużyciem gdy inna ulotka podaje, że u 84,8%. Jak podaje jeden z dokumentów dyskwalifikuje to z dalszych dawek czyli 84,8% straci kasę. To podpada pod wyłudzenie. Jak dla mnie to szczepcie się jak największą ilością, wasze ciała.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 13.03.2017 18:02

shane82 pisze:To podpada pod wyłudzenie. Jak dla mnie to szczepcie się jak największą ilością, wasze ciała.

Tak, wiemy. Powtórzyłeś to już ze 20 razy.

Awatar użytkownika
braceles
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: braceles » 20.03.2017 11:05

no właśnie, chcąc rozszerzyć temat.na jakie choroby da się zaszczepić. mam tu na myśli weneryczne

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.03.2017 15:02

A o takim wynalazku jak Google to słyszałeś może?
Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
blue_boy
gejątko
gejątko

Postautor: blue_boy » 13.02.2018 10:28

Po wystąpieniu u mnie klykcin konczystych zaszczepilem się. Czy ktoś po klykcinach zaszczepil się? Były nawroty? Opinie lekarzy są różne...

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 13.02.2018 17:15

A jak u ciebie, ustąpiły? Jak się objawiały?
Nie spodziewałbym się, by ktoś odważył się tu napisać, bo ta choroba to chyba jakieś wielkie tabu.
Obrazek

Awatar użytkownika
blue_boy
gejątko
gejątko

Postautor: blue_boy » 13.02.2018 20:50

U mnie się same zmniejszyły (przynajmniej te na zewnątrz), a pojutrze usuwam je chirurgiczne laserem. Przyjalem juz pierwszą dawkę szczepienia

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 13.02.2018 21:32

Niebawem będzie 27, chyba już musztarda po obiedzie w moim przypadku ze szczepionką. Zresztą czytałem kiedyś jakiś przegląd statystyk skuteczności dostępnych szczepionek i w kwestii kłykcin szału nie było.

Awatar użytkownika
blue_boy
gejątko
gejątko

Postautor: blue_boy » 13.02.2018 22:26

ja mam prawie 30 i mimo wszystko lekarz zalecił szczepienie

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 13.02.2018 22:52

Ale ty miałeś kłykciny więc jako formę leczenia, nie prewencji.

Wróć do „2.6. Zdrowie”