Związek z chłopakiem bi i różne tego odcienie

Dyskusje o najbardziej nieracjonalnej z namiętności.
Awatar użytkownika
Serwix
gejątko
gejątko

Związek z chłopakiem bi i różne tego odcienie

Postautor: Serwix » 28.02.2017 18:22

[list=]Jestem już rok ze swoim chłopakiem, który jest bi (ja jestem gejem). Jak dotąd on miał tylko dziewczynę. Na początku, przyznaję, miałem wiele obaw i uprzedzeń do bycia z chłopakiem, który może po pewnym czasie stwierdzić, że jednak woli dziewczyny, ale jak na razie jesteśmy razem i nie zanosi się, byśmy szybko mieli zerwać. Jednak bycie z nim (jest to mój trzeci chłopak, mmam 17 lat) stworzyło wiele płaszczyzn, na których nie mogę się z nim porozumieć, głównie ze względu na przeciwne podejścia do różnych spraw. Nie mogę się z nim dogadać w kwestii doboru ubrań; on bierze pierwszą lepszą rzecz z szafy i nie może zrozumieć, po co zwracać uwagę na to, jak się wygląda, co mnie wybitnie irytuje. Ponadto mój chłopak (jest moim rówieśnikiem jakby co) trenuje aikido i bardzo chciał, bym też trenował. Spróbowałem kilka miesięcy, ale mi się nie podobało jednak i zrezygnowałem, jednak on nadal ciągle chciałby ze mną trenować gdzieś w parku i nie chce bym zostawiał te aikido. W dodatku zaprzyjaźnił się z jednym chłopakiem, który trenuje z nim i mu się podoba, czyn dodatkowo mi obrzydził tę sztukę walki. Zapewnia mnie przy tym usilnie, że mnie kocha i chce ze mną być. Ostatnio jak z nim rozmawiałem o wszystkich moich wątpliwościach to rozpłakał się i mówił, że nie chce bym z nim zrywał. W dodatku nie interesuje go nic związanego z kulturą gejowską i z sytuacją gejów na świecie, co dodatkowo utrudnia nam chyba wzajemne zrozumienie się. Bardzo się też boi być pasywnym, ale może kiedyś się przekona. Jego rodzice wybitnie za mną nie przepadają, bo uważają, że sprowadzam go na złą drogę (religijni, konserwatywni, mógłby sobie znaleźć dziewczynę i być normalnym). Na co dzień więc nie spotykamy się ani u niego, ani u mnie (internat) Nie cierpi też łazić po sklepach, więc często zupełnie nie wiemy gdzie razem pójść do Wrocławia (swego czasu myślałem nawet o jakimś klubie, ale żaden z nas, a zwłaszcza on się nie odważy). Jest też bardzo zaborczy, co często mnie męczy. Dziękuję wszystkim, którzy zdołali to przeczytać. Częściowo chciałem to z siebie po prostu wyrzucić. Czasami mam refleksję, że może staram się go wychować na geja i nie wiem, czy dobrze robię. Wiem, że moje problemy w związku nie są aż takie straszne, nie wszyscy mają tyle doświadczeń w moim wieku. Był ktoś z was z chłopakiem biseksualnym będąc gejem lub odwrotnie? Jak się dogadujecie/liście? Jak się lepiej dogadywać ze swoim? Mój gdy zaczynam na coś narzekać, to często puszcza mimo uszu, bo znowu narzekam i mam jakieś wąty, co strasznie mnie dołuje. Często też narzeka, że mówię jak jego matka czasami i nie chce przyjąć do wiadomości, że moglibyśmy mieć rację. Wiem, że pod wieloma względamu jest jeszcze niedojrzały psychicznie, ale no jestem z nim w związku i chciałbym sobie raczej to jakoś poukładać, a nie czekać, aż coś może się zmieni. Przepraszam za zanudzanie i długi wywód[/list]

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Re: Związek z chłopakiem bi i różne tego odcienie

Postautor: jazzik » 28.02.2017 18:50

Czytając Twoją wiadomość, nie odniosłam wrażenia, że wasze/Twoje problemy wynikają z jego biseksualizmu. Po prostu macie odrobinę odmienne oczekiwania. On chciałby żebyś z nim trenował, Ty żeby chodził z Tobą po sklepach itd. Faktycznie, po trosze to wygląda tak jakbyś chciał go wychować. :wink: Najwyraźniej żadna z jego dziewczyn nie zwracała mu uwagi ad. tego jak się ubiera, więc może nie jest aż tak tragicznie?
Ważny jest wzajemny szacunek, zrozumienie, że coś co Ciebie, albo jego, kręci wcale nie musi odpowiadać drugiemu z was. Nie interesuje go kultura gejowska i sytuacja gejów na świecie? A ilu 17-letnich gejów to interesuje? :wink:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Serwix
gejątko
gejątko

Postautor: Serwix » 28.02.2017 21:02

Jak dotąd miał jedną dziewczynę i dość krótko (1,5 miesiąca?) Hm ja gdy poznawałem swoją orientację chciałem jak najwięcej wiedzieć o tym "świecie" i lepiej go zrozumieć. Jak dotąd raczej nie miałem zbyt dużo kontaktu z rówieśnikami mojej orientacji; lepiej poznałem ze trzy osoby więc nie mam porównania :/ Nie twierdzę, że nasze problemy wynikają z jego biseksualizmu, bardziej z tego, że będąc z nim czuję się trochę jakbym był w związku z heterykiem. Jego biseksualizm zaś był dla mnie początkowo trudny do zrozumienia i przez to do zaufania mu, na początku bliższej znajomości, co spowodowało wiele bezsennych nocy w tamtym okresie, a nawet dotąd czasami czuję się zagrożony przez dziewczyny, którym się podoba (ale nie jestem aż tak zaborczy).

Awatar użytkownika
Hermesiątko
gejowy
gejowy

Postautor: Hermesiątko » 28.02.2017 21:10

jazzik pisze:Nie interesuje go kultura gejowska i sytuacja gejów na świecie? A ilu 17-letnich gejów to interesuje? :wink:

Ja potwierdzam, że mnie nie interesuje ;)
Memento Mori

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 28.02.2017 21:46

Serwix pisze:Nie twierdzę, że nasze problemy wynikają z jego biseksualizmu, bardziej z tego, że będąc z nim czuję się trochę jakbym był w związku z heterykiem. Jego biseksualizm zaś był dla mnie początkowo trudny do zrozumienia i przez to do zaufania mu, na początku bliższej znajomości, co spowodowało wiele bezsennych nocy w tamtym okresie, a nawet dotąd czasami czuję się zagrożony przez dziewczyny, którym się podoba (ale nie jestem aż tak zaborczy).

Myślę, że niejeden gej chciałby mieć faceta, który jest "jak heteryk". ;) Ale może odłóż na bok takie myślenie, że to, czy tamto jest gejowskie a coś tam jeszcze innego nie jest. Gdyby on był gejem, to czułbyś się zagrożony przez innych facetów, którym by się podobał?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Serwix
gejątko
gejątko

Postautor: Serwix » 28.02.2017 21:54

Cóż, bardziej się chyba boję, że w końcu zapragnie mieć dziecko i zbudować "normalną" rodzinę :/ Czuję się na tym polu przegrany i bym go zrozumiał w takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 28.02.2017 22:10

Równie dobrze Tobie się może "odwidzieć" związek z nim. Wiem, to może brzmieć jak herezja, albo niedocenianie waszej relacji, ale całe życie przed wami. To nie jest czas na składanie sobie obietnic na forever&ever. Zmierzam do tego, że może zdarzyć się wszystko - możecie się rozstać jutro albo za 10 lat, możesz zostać rzucony dla kobiety, ale równie dobrze dla innego faceta i to wcale nie będzie mniej bolesne. Możecie mieć dziecko, możecie je wychowywać, ale to nie jest czas na takie plany. Poznajecie siebie, swoje zainteresowania i potrzeby a co będzie dalej, to się dopiero okaże. Jeśli będziesz sobie zaprzątał tym głowę, to zepsujesz sobie radość płynącą z tego doświadczenia.

Awatar użytkownika
Serwix
gejątko
gejątko

Postautor: Serwix » 28.02.2017 22:17

Eh masz rację. Niby o tym wiem, a wciąż mnie to niepokoi. Mam problem z zamartwianiem się o wszystko i brania związku bardzo na poważnie :/

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 02.03.2017 15:27

To są jeszcze takie naiwne ciotki, które ładują się w związki z pizdolubnymi? :lol: Przecież na ten temat powiedziano już absolutnie wszystko.

Awatar użytkownika
niebieski
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: niebieski » 02.03.2017 17:05

:|

Awatar użytkownika
marcinekk
Yuno
Yuno
Kontakt:

Postautor: marcinekk » 02.03.2017 22:46

Serwix masz najzwyklejszego faceta na świecie, który zachowuje się po prostu jak facet każdy inny. Nie patrz na niego przez swój pryzmat, bo to wielki błąd. Jak nie umie się ubrać, to mu przygotuj wcześniej na łóżku odpowiednie komplety do: spania, po domu, do śniadania, do obiadu, do pracy, do kolacji, na wyjście ze znajomymi, na imprezę, na spotkanie rodzinne, do wyjścia ze śmieciami itd. I po problemie. Druga sprawa, jak Twój mąż idzie ćwiczyć aikido to idź sobie połazić po sklepach w tym samym czasie. Obaj zaspokoicie swoje pasje. A jeśli chodzi o fun LGBT, to każdy gej czy bi jest inny. Jak zauważyłem Ty swój homoseksualizm traktujesz jak Wielki Dar od Boga i to egzaltujesz bardzo, a on po prostu jest bi i po prostu jest facetem. Ty jesteś typowym pasywem, a on typowym aktywem. Są między wami różnice i to jest normalne. Związek to umiejętność: chodzenia na kompromisy, słuchania drugiej strony, bycia przy drugiej osobie w złych chwilach, nie tylko dobrych. Jak bardzo się interesujesz środowiskiem LGBTQIA to zapisz się do KPH, Lambda, Tolerado, możesz czytać Replikę, książki o tematyce LGBTQIA, oglądać filmy i seriale LGBTQIA. A Twój facet niech trenuje aikido z tym przyjacielem. I w cale mnie to nie dziwi, że znalazł sobie kogoś z kimś może trenować i ćwiczyć w parku jeśli nie może polegać na Tobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
niebieski
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: niebieski » 02.03.2017 22:54

marcinekk pisze:Serwix przygotuj wcześniej na łóżku odpowiednie komplety do: spania, po domu, do śniadania, do obiadu, do pracy, do kolacji, na wyjście ze znajomymi, na imprezę, na spotkanie rodzinne, do wyjścia ze śmieciami itd. I po problemie.

Czemu do śniadania i do obiadu i do kolacji trzeba mieć inne ubranie? ze śmieciami to tez chyba można w tym co po domu?

Awatar użytkownika
mike
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: mike » 02.03.2017 22:55

związki z biseksami to ciężki temat... ale jeszcze masz wszystko przed sobą :)

Awatar użytkownika
Hermesiątko
gejowy
gejowy

Postautor: Hermesiątko » 02.03.2017 22:56

Są 2 rodzaje ludzi, jeden (np. ja) chodzi w jednym komplecie ubrań cały dzień, a 2-gi przebiera się z każdej okazji ;)
Memento Mori

Awatar użytkownika
niebieski
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: niebieski » 02.03.2017 22:57

Ja nawet nie mam tyle ubrań

Awatar użytkownika
niebieski
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: niebieski » 02.03.2017 23:06

mike pisze:związki z biseksami to ciężki temat... ale jeszcze masz wszystko przed sobą :)

Dlaczego ciężki?

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 02.03.2017 23:12

Zajrzyj do tematu o bifobii, to zobaczysz, dlaczego część LG boi się związku z bi. :wink:

Awatar użytkownika
niebieski
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: niebieski » 02.03.2017 23:22

Trochę czytałem ten temat.

Awatar użytkownika
mike
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: mike » 02.03.2017 23:27

niebieskioko pisze:
mike pisze:związki z biseksami to ciężki temat... ale jeszcze masz wszystko przed sobą :)

Dlaczego ciężki?

Sporo biseksów traktuje gejów niepoważnie, jak zabawke do przelotnych związków, a jak przychodzi się ustatkować wybierą związki z kobietami, małżeństwo zakładają rodziny. Większość bi chce mieć dzieci, przez co tym bardziej inaczej-poważniej podchodzą do kobiet. Z kolei większość gejów nie planuje dzieci. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Autor tego wątku może mieć inne :)

Awatar użytkownika
Monsieur_W
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Monsieur_W » 03.03.2017 13:58

Warto też się zastananowic nad tym dlaczego w koniec koncow wybieraja kobiety, niekoniecznie dla potomstwa :)

Wróć do „2.1. Miłość”