Czy ze mną jest coś nie tak, że nie potrafię znaleźć sensownego faceta?

Dyskusje o najbardziej nieracjonalnej z namiętności.
Awatar użytkownika
donald
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Re: Czy ze mną jest coś nie tak, że nie potrafię znaleźć sensownego faceta?

Postautor: donald » 28.10.2016 18:37

Słaba wyobraźnia
Wg moderatora Leo jestem „gównianym specjalistą”

Mój mały manifest
Gardzę osobami bez odwagi cywilnej.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 28.10.2016 18:47

To zależy, kto i o czym mówi. O związku, czy jakiejś spółce cywilnej, gdzie wkład (finansowy) obu partnerów musi być na zbliżonym poziomie. Ktoś, kto wychował się w zamożnej rodzinie, czy 'świeżo wzbogacony', bo ci drudzy miewają tendencję do wymieniania partnerów, znajomych i osób wokół siebie z powodu ich statusu majątkowego.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 28.10.2016 19:43

Prestige pisze:Wakacje za 10k to początek, bo potem zaczynają się większe schody jak np. mieszkanie. Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie życie we wspólnocie majątkowej, zwłaszcza jak te zarobki są drastycznie różne.

Bez przesady. Wszystko jest kwestią dogadania się, ustalenia priorytetów itp. Przecież problemy mogą pojawić się nie tylko w związku z pieniędzmi. Ot, choćby jedna strona ma urlop i chce wyjechać, a druga z jakichś powodów urlopu w danym roku nie dostanie. Wszystko jest kwestią dogadania się, co jest dla partnerów ważne.
Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Prestige
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Prestige » 28.10.2016 21:43

Ale mi nie chodzi o bezpośredni koniec związku spowodowany drastycznie różnymi zarobkami, ale różnymi spięciami tym spowodowanymi. Weźmy przykładowo mieszkanie - jedną osoba może nie być w stanie spłacać kredytu (lub robić to bardzo długo), druga w kilka lat spłaci kredyt. Bez sensu jest brać kredyt na 40 lat (odsetki, zobowiązanie) z powodu tego pierwszego jak można spłacić to np. w 5. Ciężko wtedy zgodzić się na przepisanie mieszkania, czy też jego przyjęcie. Jedni nie będą widzieć problemu, inni będą - i wcale mnie to nie zdziwi, to jest bardzo ciężka sytuacja do rozwiązania. Jak z takich sytuacji będą spięcia i będzie ich więcej, to po prostu relacje mogą się pogarszać.

jazzik pisze:To zależy, kto i o czym mówi. O związku, czy jakiejś spółce cywilnej, gdzie wkład (finansowy) obu partnerów musi być na zbliżonym poziomie.
Żyjemy w czasach intercyz, to normalne, że ktoś się chce finansowo zabezpieczyć na wypadek końca relacji. Nie mówię tutaj o drobnych kwotach jak kupno kawy, ale faktycznym dorobku jak kupno samochodu, mieszkania itd. Wiem, że wspólnota majątkowa wydaje się taka piękna i romantyczna, ale bądźmy realistami.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 28.10.2016 21:57

Intercyza to stosunkowo nowy wynalazek. Nie znam pary 50+, która by ją miała, również w pokoleniu moich rówieśników na palcach jednej ręki mogę policzyć pary, jakie ją spisały. Niedawno rozwiedli się znajomi, para hetero, jej przypadła firma i samochód, jemu dwupoziomowe mieszkanie. Nie słyszałam od żadnej ze stron by się jakoś drastycznie pożarli o podział. Nie mam pojęcia, jak by to wyglądało w przypadku pary jednopłciowej, być może by się walczyły do krwi ostatniej. :-D
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 28.10.2016 22:36

Intercyza jest bardzo zdrowym podejściem jeśli różnica w posiadanym majątku jest bardzo duża.
Oczywiście ona jest zbytnio niepotrzebna jeśli para ma podobny status majątkowy.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 28.10.2016 23:09

SonGoku pisze:Kto ma dostęp do bazy danych, ten ma dostęp do prywatnych wiadomości (może nawet zmienić ich treść)...

Administracja forum nie ma dostępu do bazy danych. Poza tym, etyka zobowiązuje...
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
seven_days
gejlord
gejlord

Postautor: seven_days » 28.10.2016 23:48

Avril pisze:
Snape pisze:i to akurat totalna bzdura. Ludzie są do siebie podobni - wszyscy pragną tego co ładne, trudno dostępne, najlepsze. Wszyscy lecą za tymi, którzy się wszystkim podobają.

A w życiu ! Gusta ludzkie są niesłychanie różnorodne i nie pisz takich bzdur. Komuś może się podobać osoba X, a dla mnie będzie brzydka i zupełnie aseksualna pod kazdym względem. Z kolei dla mnie osoba Y może być piękna, a dla innej osoby brzydka.

O, to to. Mnie np. profile na fellow, co mają miliony komentarzy w ogóle nie jarają, ludzie mają zjebany gust :P

A o pieniądzach w związku już była gdzieś dyskusja na forum.

Awatar użytkownika
SonGoku
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: SonGoku » 29.10.2016 00:55

Leo pisze:
SonGoku pisze:Kto ma dostęp do bazy danych, ten ma dostęp do prywatnych wiadomości (może nawet zmienić ich treść)...

Administracja forum nie ma dostępu do bazy danych. Poza tym, etyka zobowiązuje...

Złe doświadczenia z innego forum :P

Awatar użytkownika
donald
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: donald » 29.10.2016 07:10

A model w którym jeden partner zarabia a drugi ponosi trudy zajmowania się domem nikomu do głowy nie przyszedł? Naprawdę nie dostrzegacie, że taki wkład może być nie mniej istotny od zwykłej kasy?
Ostatnio zmieniony 29.10.2016 14:26 przez donald, łącznie zmieniany 1 raz.

Mój mały manifest

Awatar użytkownika
shane82
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: shane82 » 29.10.2016 10:05

Trud to mają kobiety które zajmują się domem i dziećmi. Zajmowanie się samym domem, czy mieszkaniem ciężko traktować równoważnie z etatem.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
donald
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: donald » 29.10.2016 13:35

Dlaczego tylko kobiety? Skąd przy tym założenie że para gejów nie może wychowywać dzieci?

Bywa różnie i różnie partnerzy dzielą się obowiązkami. Dokonywanie ocen w tych kwestiach to śliska sprawa.

Mój mały manifest

Awatar użytkownika
Leo
supernowa
supernowa

Postautor: Leo » 29.10.2016 13:47

Równie dobrze facet może zajmować się domem i wychowywaniem dzieci, a kobieta zarabiać...
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
Avril
supernowa
supernowa

Postautor: Avril » 29.10.2016 14:36

donald pisze: Skąd przy tym założenie że para gejów nie może wychowywać dzieci?

Nie wyciągaj takich wniosków za szybko. Shane o tym nawet nie wspomniał.

Swoją drogą ciekawe czy jakakolwiek para homo ma w polszy dziecko. Spotkaliście się z taką parą ?

Awatar użytkownika
TioPepe
gejowy
gejowy

Postautor: TioPepe » 29.10.2016 14:42

Tak i to nawet kilka.

Awatar użytkownika
seven_days
gejlord
gejlord

Postautor: seven_days » 29.10.2016 16:33

Zdecydowanie wolalbym partnera z etatem i wspoldzielenie obowiazkow prania i zmywania, niz kure domowa.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 29.10.2016 18:34

Były jakieś badania na temat rodzin LGBT w Polsce. Niby w stałych związkach jest około miliona homo par z czego 9% wychowuje dzieci, niby jest to około 15. tys dzieci. Oczywiście więcej dzieci jest w związkach 2 pań.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 29.10.2016 19:04

"Milion homo par w stałych związkach"?
Pozwolę sobie wyrazić silne powątpiewanie w tak fantastyczną liczbę. Chyba że uznamy, że to związki à la Jeżuś ("byłem już w xx jedno-nocnych związkach i nigdy nikogo nie zdradziłem").
Kim jesteście - byłem,
Kim jestem - będziecie. :twisted:

Awatar użytkownika
donald
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: donald » 29.10.2016 19:12

Może odwołajcie się do materiałów źródłowych. Bez tego ani krytyka metody badawczej ani jej obrona nie mają sensu.

Mój mały manifest

Awatar użytkownika
shane82
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: shane82 » 29.10.2016 19:15

donald pisze:Dlaczego tylko kobiety? Skąd przy tym założenie że para gejów nie może wychowywać dzieci?

Bywa różnie i różnie partnerzy dzielą się obowiązkami. Dokonywanie ocen w tych kwestiach to śliska sprawa.

Ja nie twierdzę że nie może. Ty w swoim poście nie wspomniałeś o dzieciach więc zaznaczyłem że to kobiety mają najwiekszy trud, przede wszystkim dlatego że to ich najwiecej tym się zajmuje. Czepiasz się pisaowni. Dyskusja dotyczyła (wyszła od) związku (przyczyn rozpadu) marcinka z jego byłym i powodów finansowych, a nigdzie nie wspominał żeby mieli dziecko.
Dla mnie zajmowanie się domem i dziećmi jest równoznaczne z etatem, ale zajmowanie się samym domem już równoznaczne z etatem nie jest.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Wróć do „2.1. Miłość”