Randka niewypał

Dyskusje o najbardziej nieracjonalnej z namiętności.
Awatar użytkownika
brulee
gejątko
gejątko

Randka niewypał

Postautor: brulee » 12.01.2018 20:12

Bierzecie sobie do serca takie sytuacje, kiedy decydujecie się na spontaniczną kawę bez uprzedniego gadania godzinami na portalach, a to okazuje się porażką, bo w realu okazuje się, że nadajecie na kompletnie różnych falach i jesteście z dwóch różnych światów? Czasem się zastanawiam, czy to ze mną jest coś nie tak, bo nie umiem sztucznie podtrzymywać rozmowy, czy druga osoba ma jakieś problemy ze sobą xD Bo w sumie jeśli się zastanowię, to nie wydaje mi się, żebym miał problem z rozmową z osobami, które znam dłużej. Czasem wręcz jestem skrajnie wylewny :shock: Najgorsze jak na takiej "randce" druga osoba zaczyna rzucać tekstami, typu "zawsze tyle mówisz?". Tak jakby problem leżał tylko po jednej stronie. Muszę się tu wypłakać, bo przez około godzinę próbowałem, ale różnica charakterów mnie tym razem zmiażdżyła jak robaka. No chyba że problem jest bardziej przyziemny i po prostu mu się nie spodobałem z twarzy (chociaż widział wcześniej moje zdjęcia z wielu perspektyw -_-). Sam nie wiem jak w przyszłości unikać takich sytuacji. Macie jakieś podobne doświadczenia? :-(

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Randka niewypał

Postautor: uzytkownik_konta » 12.01.2018 21:03

brulee (podkreślenia u_k) pisze:Bierzecie sobie do serca takie sytuacje, kiedy decydujecie się na spontaniczną kawę bez uprzedniego gadania godzinami na portalach, a to okazuje się porażką, bo w realu okazuje się, że nadajecie na kompletnie różnych falach i jesteście z dwóch różnych światów?

Moim zdaniem to wszystko wyjaśnia. Bez dłuższej rozmowy wybór jest albo właściwie losowy (w uproszczeniu) albo prawie-losowy, bo oparty o bardzo ogólnikowy, prosty, niewielki zestaw parametrów (np. wzrost, masa ciała, wygląd i ogólnie to, co jest na profilu). Na wynik takiego prawie-losowego wyboru ma wpływ jeszcze to, jak bardzo ograniczone są kryteria, wyznaczające czy wylosowana osoba będzie akceptowalna. Rozwiązania są zatem teoretycznie dwa: poszerzenie kryteriów oraz wprowadzenie szerszej, wstępnej weryfikacji. Spośród nich, trzeba odrzucić pierwsze, jako że - z tego co piszesz - problem dotyczy głównie tego, że rozmowa się nie klei, a doświadczenie życiowe wskazuje, że to jest dość trudne do obejścia, a znane rozwiązania są raczej objawowe i więcej mają w sobie z teatru niż ze szczerej rozmowy (to moja opinia). Pozostaje ci zatem dłuższe rozmawianie z potencjalnymi kandydatami na spotkania, w miarę możliwości po wyizolowaniu - na podstawie dotychczasowych doświadczeń - cech wspólnych tych osób, z którymi rozmowa się kleiła (czyli powinieneś w rozmowie szukać, czy kandydat ma te cechy). Ostrzegam jednak, że to będzie wymagało prób i błędów. Mam nadzieję że pomogłem :lol:

Awatar użytkownika
mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 12.01.2018 21:41

Wygląda na to, że koleś ci bardzo przypadł do gustu i nie możesz przeboleć, że nic z tego nie wyszło. Być może to prawda, że ciągle gadasz i nie dasz dojść do słowa nawijając jak katarynka można nieźle wkurwić, zwłaszcza ledwie poznanego faceta. Z drugiej strony on był mało uprzejmy, skoro sadził ci niezbyt kurtuazyjne uwagi. Jeśli o mnie chodzi cierpliwie wszystko znoszę, zaciskam zęby i po prostu nie umawiam się już na kolejne spotkanie. Nie ma powodu być nieuprzejmym w stosunku do świeżo poznanych osób, natomiast jeśli randka robi się nie do wytrzymania staram się ją możliwie szybko kończyć, ale też bez żadnych chamskich tekstów, czy innych ciotodram. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że większość randek nie wychodzi i że jest to normalne.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 12.01.2018 22:04

Zaletą takich randek porażek jest to, że zwykle obie strony nie mają ochoty na kontynuację znajomości, więc właściwie problem znika wraz z pożegnaniem.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.01.2018 22:20

To był wyrzut, że za dużo, czy za mało mówisz?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 12.01.2018 22:20

Ja zawsze zanim się umówiłem, przechodziłem przez taki wstępny etap rozmów na gg (przynajmniej kilka dni takiego wstępnego poznawania się). To procentowało i "opłacało się", bo pozwalało odsiać po pierwsze tych, dla których problemem było poświęcenie mi 30 minut-godzinki przez powiedzmy kilka dni, a po drugie to pozwala dość dobrze się zorientować, czy nadajemy na tych samych falach i będzie o czym mówić w realu.
Poza tym dla mnie randki to był spory stres, a takie wstępne porozmawianie bardzo mi pomagało, bo miałem poczucie, że już tę osobę trochę znam i nie jest taka już całkowicie obca.

Z drugiej strony, nawiązując do tego co pisze Regy, takie wstępne poznanie się zwiększa niestety prawdopodobieństwo, że jedna strona się zauroczy, a druga nie. No ale trudno, to ryzyko trzeba ponieść.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
brulee
gejątko
gejątko

Postautor: brulee » 12.01.2018 22:22

mike pisze:Wygląda na to, że koleś ci bardzo przypadł do gustu i nie możesz przeboleć, że nic z tego nie wyszło.

wiadomo że decydując się na randkę z dnia na dzień obaj polecieliśmy na swój wygląd :gay: Jednak raczej szybko o nim zapomnę, bo mój mózg wypiera traumatyczne chwile xD
mike pisze:Być może to prawda, że ciągle gadasz i nie dasz dojść do słowa nawijając jak katarynka można nieźle wkurwić, zwłaszcza ledwie poznanego faceta. Z drugiej strony on był mało uprzejmy, skoro sadził ci niezbyt kurtuazyjne uwagi.

trochę przeciwnie. było za dużo krępujących cisz jak na jedną godzinę, a to co powiedział było ironiczne :beksa: i rzeczywiście było nieuprzejme, bo to ja zaczynałem wszystkie tematy, a on odpowiadał zdawkowo albo mówił, że nie chce opowiadać o swoim życiu xD prawdopodobnie gdybym celowo się nie odzywał od początku, to on tym bardziej by tego nie robił. a sam twierdził że robię wrażenie zdenerwowanego, jakby chciał się usprawiedliwić :( generalnie po godzinnej męce poszliśmy w swoje strony.

mike pisze:Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że większość randek nie wychodzi i że jest to normalne.

nie wiem bo rzadko chodzę na takie spotkania. zwykle dłużej gadam przez neta :D martwiło mnie natomiast czy to, co się wydarzyło, to wina zbyt słabego social skillu czy norma. po prostu nigdy wcześniej z nikim nie rozmawiało mi się aż tak źle :shock: (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że on pewnie myśli to samo o mnie)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 12.01.2018 22:26

brulee pisze:po prostu nigdy wcześniej z nikim nie rozmawiało mi się aż tak źle :shock: (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że on pewnie myśli to samo o mnie)

Zdarza się, nie ma się czym przejmować. Raz mi się przydarzyła taka randka - nie było o czym gadać i obaj żeśmy się męczyli. W końcu ktoś (już nie pamiętam, ja czy on) stwierdził, że musi już iść, i obaj odetchnęliśmy z ulgą :P

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.01.2018 22:26

Prawdziwy niewypał randkowy jest wtedy, gdy druga strona nie przychodzi. ;] Mnie się to zdarzyło kilka razy, najpierw przeżywałam (i wymyślałam sobie dziwne scenariusz tego, co mogło się stać, bo nie mieściło mi się w głowie, że można tak po prostu nie przyjść na umówione spotkanie) a później przywykłam.
Jeśli ktoś nie chce nic opowiedzieć o swoim życiu (nie mówię o podawaniu peselu i nr-u konta) no to sorry, ale coś tu nie gra. Może taki tajemniczy pan być, np. żonaty. :wink:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 12.01.2018 22:27

A mnie się nigdy tzw. wystawienie nie zdarzyło.

Awatar użytkownika
brulee
gejątko
gejątko

Postautor: brulee » 12.01.2018 22:34

jazzik pisze:Prawdziwy niewypał randkowy jest wtedy, gdy druga strona nie przychodzi. ;] Mnie się to zdarzyło kilka razy, najpierw przeżywałam (i wymyślałam sobie dziwne scenariusz tego, co mogło się stać, bo nie mieściło mi się w głowie, że można tak po prostu nie przyjść na umówione spotkanie) a później przywykłam.
Jeśli ktoś nie chce nic opowiedzieć o swoim życiu (nie mówię o podawaniu peselu i nr-u konta) no to sorry, ale coś tu nie gra. Może taki tajemniczy pan być, np. żonaty. :wink:

ehh. to jest ogólnie problem z portalami randkowymi. ludzie chcą się spotkać, a potem rezygnują parę godzin przed. "dobrze jest" gdy chociaż o tym piszą wcześniej, bo całkowite olanie, nie przyjście (i najlepiej jeszcze zablokowanie) raczej świadczy o chorobie psychicznej :shock:

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 12.01.2018 22:41

marcin pisze:A mnie się nigdy tzw. wystawienie nie zdarzyło.

Po raz kolejny stwierdzam, że jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
wostok
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: wostok » 12.01.2018 22:50

Bywało, że musiałem ciągnąć rozmowy bo tak to byłaby jedna wielka cisza. I czasem po takich rankach myślałem, że była ona totalnym niewypałem, a tu ta druga osoba wręcz przeciwnie i chciała się nadal spotykać. Choć sam byłem/jestem raczej skrytą osobą, to udaje mi się z prawie każdym wspólny temat znaleźć :P

Ale wolę zbyt długo przez internet nie rozmawiać, bo nie raz rozmawiało się fajnie, podobne zainteresowania i wszystko inne, a jak po jakimś czasie proponowałem spotkanie to cisza. Albo z innym po 2 miesiącach rozmów gdy oboje do jednego miasta wróciliśmy, nie mogliśmy się zgrać terminowo jakieś 2 tygodnie i też koniec końców do spotkania nie doszło.

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 13.01.2018 03:19

CryBoy pisze:

To ja też jestem tym wyjątkiem :P

Ja miałem kiedyś taką randkę, że koleś się prawie w ogóle nie odzywał, a jak już się odezwał to pierdolił takie kocopoły, że tylko mnie do siebie zniechęcał. Nie wiem, czy na żywo lubił się przedstawiać w totalnie złym świetle, ale wyszło mu to perfekcyjnie :) Wydaje mi się, że chodzenie na randki z takiego łapu-capu to strata czasu, lepiej się jednak wcześniej poznać. Ale co kto lubi...

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 13.01.2018 11:18

CryBoy pisze:

Nie sądzę, raczej wynikało to z mojego podejścia do randek:
1. Umawiałem się zawsze na randki, nie seks-randki. W tym drugim przypadku znacznie łatwiej o wystawienie - ot, koleś sobie zwali przed i mu się odechce.
2. Jak już pisałem, umawiałem się tylko z osobami, z którymi najpierw przynajmniej kilka dni popisałem. Jeżeli komuś chciało się popisać, to był to znak, że myśli poważnie o spotkaniu i nie zwieje tuż przed.

A jeżeli ktoś ma inny system, typu "rozmowa" na fellow:
- ładny jesteś
- ty też
- to co, spotkanko?
- ok

to oczywiście jego sprawa, no ale niech się nie dziwi, że bywa wystawiany.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 13.01.2018 12:34

Też mam złe doświadczenia w umawianiu się na kawę. Piwo rozplątuje język.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 12:53

marcin pisze:
CryBoy pisze:

(...) jeżeli ktoś ma inny system, typu "rozmowa" na fellow:
- ładny jesteś
- ty też
- to co, spotkanko?
- ok

to oczywiście jego sprawa, no ale niech się nie dziwi, że bywa wystawiany.

To nie jest mój przypadek. :P
Chyba tylko półślepy albo totalnie zdesperowany powiedziałby mi: "ładny jesteś". :P
Obrazek

Awatar użytkownika
brulee
gejątko
gejątko

Postautor: brulee » 13.01.2018 15:42

CryBoy pisze:Chyba tylko półślepy albo totalnie zdesperowany powiedziałby mi: "ładny jesteś". :P

:cry:

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 13.01.2018 15:53

Wielkie halo, naprawdę, jak by nie można było poświęcić godziny życia na bliższe poznanie obcej osoby, nawet jeśli na tym znajomość się skończy.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 13.01.2018 18:29

Mare, zgadzam się, tylko ten temat wykiełkował z takiego przypadku, kiedy osoba z randki, nie chciała uchylić rąbka tajemnicy ze swojego życia.

Wróć do „2.1. Miłość”