Przyjdzie zima i posprząta

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Przyjdzie zima i posprząta

Postautor: uzytkownik_konta » 12.01.2018 16:27

Brutalnie powiem, że sam lekarz tutaj nie jest głównym problemem - to był ordynator, nie wiem czy był bogaty jak na ordynatora, czy nie, ale raczej nie robił tego z biedy. Może dlatego, że brakowało rąk do pracy - wtedy byłby to powód do oburzenia. Bardziej powinniśmy się niepokoić właśnie tymi, którym może się stać krzywda, mimo że nie są chcącymi, czyli pacjentom. Są dwie możliwości: albo z chciwości lub lekkomyślności "oddolnie" narażono ich zdrowie i życie, albo brak środków i pracowników doprowadził do sytuacji, w której wybrano mniejsze zło w postaci 24-godzinnego dyżuru jako alternatywy dla przestoju w pracy - i wtedy jest to problem systemowy. Przy czym w pierwszym przypadku problem jest również systemowy o tyle, że system stworzył przestrzeń dla wystąpienia takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 12.01.2018 22:26

Z tego co się orientuję, szpital w Pszczynie nie ma dobrej sławy. Wygląda to źle, bo jednak przez kilkanaście godzin nie był przyjęty, tylko jednak czekał w odosobnieniu. Inną kwestią jest to, że był stałym klientem szpitala i fakt, że zapił się na śmierć.
Hasło roku: cuchniesz PiSsem...
Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 12.01.2018 23:02

shane82 pisze:Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na fakt że gość chlał, do tego padaczka, no sorry ale to chyba nie powinno iść ze sobą w parze. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

Parę dni temu byłem mimowolnym świadkiem sytuacji z tego gatunku ale całkiem innego kalibru.
Na przystanku stała grupka osób czekających na busa. Do jednego z czekających podszedł pan, którego znam z widzenia i wiem, że uwielbia dawać "w szyję". Pan trzymał w ręce jakieś dokumenty i szedł od strony przychodni. Z rozmowy wynikało, że lekarz nie chciał mu dać jakiegoś zaświadczenia i sugerował pójście do pracy. Pan podniesionym głosem tłumaczył swojemu znajomemu, że on nie może pracować bo ma padaczkę. :D
Ma padaczkę więc nie pracuje ale na to, żeby codziennie obalać jabole na skwerku to go stać! :D
Zakładam, że pan otrzymuje jakiś zasiłek z OPS-u a nieprzedłużenie mu np. niezdolności do pracy mogłoby go pozbawić możliwości dalszego obalania jaboli, co zdaje się jest jego jedynym zajęciem. Na oko pan jest ok. 10 lat młodszy ode mnie. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 12.01.2018 23:05

Często taka padaczka jest związana z obalaniem jaboli.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 12.01.2018 23:16

Dlatego służba zdrowia powinna być prywatna i ktoś kto leje na swoje zdrowie nie byłby leczony na koszt tych co o siebie dbają.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 12.01.2018 23:18

I w pełni odpłatna? ;)
Operacja kardiochirurgiczna już kilka lat temu kosztowała ok. 30000 PLN (słownie: trzydzieścitysięcy). Stać cię? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 12.01.2018 23:27

Podajesz ceny nie rynkowe to raz. Dwa policz ile kasy rocznie zapłaciłeś na składkę zdrowotną oraz ile zapłacił za Ciebie Twój pracodawca.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 00:02

Oczywiście, że nie rynkowe. :P
To są ceny urzędowe czyli sztywne. Jak będzie koniunktura to ceny rynkowe skoczą w górę natychmiast. :P
Trudno, żebyśmy ja i mój pracodawca zapłacili więcej składki niż mój roczny dochód brutto. :D
Ja nie zarabiam 10000 PLN/mies. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.01.2018 09:44

Jesteś w błędzie, ceny poszły by w dół.
Pisałeś o operacji za 30000 i że kogo na to bylo by stać. Ja napisałem policz ile zapłaciłeś składek zdrowotnych. Zobaczysz że to nie jest tak że by Cię nie było stać.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 10:17

Czyli sugerujesz, że nie zarobiwszy w skali roku 30000 PLN brutto zapłaciłem ponad 30000 składki? ;)
No geniusz matematyczny z ciebie! ;)

Nie mam oczywiście jeszcze danych za 2017 r. ale w 2016 zapłacona przeze mnie składka zdrowotna wyniosła 3000 PLN z niewielkim groszem (słownie: TRZY TYSIA). Ile zapłacił mój pracodawca nie wiem ale nie przypuszczam, żeby to było 27000 PLN. :P
Ja nie wiem jakie ty masz dochody i nie moja rzecz ale jeśli twoja składka liczona jest w dziesiątkach tysięcy PLN to tylko pogratulować. Niemniej sądzę, że statystyczny Polak zarabia raczej tyle co ja niż tyle co ty. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.01.2018 11:00

Ja pierdolę weź się obudź.

CryBoy pisze:I w pełni odpłatna? ;)
Operacja kardiochirurgiczna już kilka lat temu kosztowała ok. 30000 PLN (słownie: trzydzieścitysięcy). Stać cię? ;)

Odpisałem Ci żebyś se kurwa policzył ile rocznie odprowadzasz składek zdrowotnych i twój pracodawca a potem zastanowił czy cię faktycznie nie stać.
Co roku takich operacji nie przechodzisz więc kurwa nie musisz odprowadzić 30 tys rocznie.
Nigdzie nic nie sugerowałem. Twierdzę tylko że stać byłoby ludzi na leczenie.
Widzę że dopadł Cie brak kondycji jak Jezusa

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 11:15

Ale zaraz. To znaczy, że teraz sugerujesz, że z moją dziadowską trzytysięczną składką będę zdrowy jak ryba przez kolejne 10 lat i wtedy będzie mnie stać na taką operację? ;)
Otóż przyjmij do wiadomości, że w moim wieku z pomocy lekarskiej korzysta się WIELOKROTNIE w ciągu roku i mojej rocznej składki W CAŁOŚCI za cholerę nie da się odłożyć.
A gdyby nawet tak było to na taką operację byłoby mnie stać za 10 lat. Pięknie! Tylko co w sytuacji, kiedy ta operacja będzie ABSOLUTNIE KONIECZNA w perspektywie miesiąca? ;)

P. S.
Biorąc pod uwagę, że tylko w tym roku (a nie minęły jeszcze nawet 2 tygodnie) ja już 4 razy byłem u różnych lekarzy, to lekko licząc z tej mojej składki (przypominam: 3 tysie w 2016) zostałyby już co najwyżej 2 tysie, gdyby wszystko było w 100% odpłatne. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.01.2018 11:23

Cry Boy przecież wiadomym jest że dla osób w Twoim wieku zarówno system emerytalny jak i służba zdrowia muszą zostać po staremu.
Nowe zasady powinny obejmować tylko młodych którzy mają czas na oszczędzanie. Do tego powinna być dobrowolność jak ktoś woli przepieprzyć kasę to jego sprawa.

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.01.2018 11:25

Na stronie nfz majac profil zaufany możesz sprawdzić ile do tej pory kosztowały wszystkie Twoje wizyty i zabiegi lekarskie.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 12:45

O! Chyba sobie taki profil założę. ;)
Potem będę cię wkurwiać raportując np. pod koniec kwietnia, że właśnie skończyły się pieniądze z mojej składki i od teraz leczę się już za twoje. :D

shane82 pisze:Ja pierdolę (...) Co roku takich operacji nie przechodzisz więc kurwa nie musisz odprowadzić 30 tys rocznie.

Zgadzam się! :D Pierdolisz, że głowa mała.
Otóż wyobraź sobie, że moja własna matka miała zakładane bypassy a nieco ponad rok później w stanie zagrożenia życia zakładano jej stenty. :P
Przy twoim podejściu na stenty miałaby szanse po 10 latach od bypassów. ;)
Tylko, że gdyby nie te stenty rok po bypassach, to potrzebowałaby już tylko nagrobka. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 13.01.2018 13:48

shane82 pisze:Cry Boy przecież wiadomym jest że dla osób w Twoim wieku zarówno system emerytalny jak i służba zdrowia muszą zostać po staremu.
Nowe zasady powinny obejmować tylko młodych którzy mają czas na oszczędzanie. Do tego powinna być dobrowolność jak ktoś woli przepieprzyć kasę to jego sprawa.

LOL. Gdyby sami "starzy" mieli płacić na fundusz zdrowia i na fundusz emerytalny, to po tygodniu kasa świeciłaby pustkami.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 13.01.2018 13:50

Pytanie, kto opłacałby te składki przez kolejne 10 lat, gdyby nie było możliwości pójścia do pracy z powodu stanu zdrowia z konieczności przejścia skomplikowanej operacji?
Hasło roku: cuchniesz PiSsem...
Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 13.01.2018 14:44

shane po prostu kardiochirurgia myli się z chirurgią plastyczną.
Myśli biedaczek, że z zakładaniem bypassów czy stentowaniem jest tak samo jak z wygładzaniem zmarszczek i zagęszczaniem włosów.
"Jak uskładam, to sobie zrobię cycki" :P i na tej samej zasadzie: "Jak uskładam to sobie założę bypassy" ;)
Ostatnio zmieniony 13.01.2018 14:49 przez CryBoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 13.01.2018 14:49

Ale przecież już mieliśmy w historii takie czasy, że się leczyli tylko ci, którzy sobie na to odłożyli tzn. było ich stać na lekarza. Gdyby to było efektywne i bardzo dobre, chyba nikt nigdzie by nie wymyślał jakiejś publicznej służby zdrowia?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 13.01.2018 15:24

CryBoy pisze:Myśli biedaczek...

W przeciwieństwie do Ciebie ;)

Wróć do „1.5. Pozostałe”