Bieżączka LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Bieżączka LGBT

Postautor: Mazemi » 23.12.2017 16:45

Uważam, że małżeństwa gejowskie powinny zostać czym prędzej wprowadzone w Polsce.

V. został ostatnio wydymany na pewną sumę, sprawa książkowo nadaje się do sądu, ale on nie chce iść, bo się nie zna, koszty adwokata są za wysokie, a poza dla niego samego to za duży stres. Ja nie mogę być jego pełnomocnikiem, bo jako pedał nie mam takiego prawa, jesteśmy obcymi osobami. Nawet w związku partnerskim nie mógłbym go bronić, bo dalej nie byłbym jego małżonkiem.

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 23.12.2017 18:27

czyli pełnomocnikiem może być tylko członek rodziny?

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 23.12.2017 18:29

W sprawach sądowych tak, albo adwokat/radca prawny lub pracownik. Żaden z dotychczasowych projektów ustaw o związkach partnerskich nie dawał partnerowi uprawnienia do bycia pełnomocnikiem w sprawach sądowych.

Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 23.12.2017 18:35

ale ty chyba nie jesteś adwokatem? czyli służyłbyś jedynie do kontaktu z owym oraz w podejmowaniu decyzji?

rozumiem twój ból i słuszny argument w sprawie małżeństw, ale ta sprawa mimo wszystko jest jeszcze do rozwiązania

o ile jest to w ogóle prawdziwa sytuacja, a nie sztucznie wytworzony argument na potrzeby dyskusji;x

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 23.12.2017 19:07

Nie jestem adwokatem, ale odbycie mam. Na sali sądowej nie każdy potrafi przedstawić swoje racje, a już zwłaszcza w swojej sprawie. Żeby adwokat wyłożył poprawnie sprawę musi się z nią dobrze zapoznać, a to trwa, a jego czas to nasz pieniądz. Hetero nie mają takich problemów, są w dodatku zwolnieni z opłaty skarbowej 17 złotych.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 23.12.2017 22:58

Można przecież pójść do notariusza.... :D
forum.INACZEJ.pl

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 26.12.2017 00:07

W ramach wspierania homopropagandy można się dorzucić do projektu Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza

Obrazek

POMÓŻ NAM WALCZYĆ Z UPRZEDZENIAMI I PRZEMOCĄ!

W polskich szkołach edukacja na temat osób LGBT+ praktycznie nie istnieje. Młode osoby nie mają dostępu do informacji opartych na aktualnym stanie wiedzy naukowej. Brak wiedzy oznacza więcej uprzedzeń, które prowadzą wprost do przemocy.

Młodzież LGBT+ czuje się często osamotniona i pozostawiona samej sobie.

Nauczyciele i nauczycielki często nie wiedzą jak poradzić sobie z tym problemem. Im również brakuje podstawowych informacji i narzędzi do walki z uprzedzeniami.

Dlatego na mity i kłamstwa odpowiadamy rzetelną wiedzą i garścią porad jak wspierać młodzież LGBT+. Podajemy kontakty do miejsc, w których można znaleźć pomoc.

Nasze materiały trafiły już m.in. do szkół, bibliotek, poradni psychologicznych oraz samych uczniów i uczennic w 101 miejscowościach. Jednak kolejne wciąż czekają na przesyłkę.

Wspólnie możemy zmienić polskie szkoły tak, aby stały się bezpieczniejsze dla wszystkich uczniów i uczennic!

CZYM JEST „ORIENTUJ SIĘ!”

„Orientuj się!” to pakiet edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, poświęcony osobom LGBT+, w którym podajemy podstawowe informacje o orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i równym traktowaniu a także homofobii i tym, jak na nią reagować. Młode osoby LGBT+, które doświadczają przemocy dowiedzą się z niego gdzie mogą uzyskać pomoc, a ich koleżanki i koledzy dowiedzą się jak mogą ich wspierać.

Więcej po kliknięciu w obrazek.
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 26.12.2017 23:38

Mazemi pisze:Uważam, że małżeństwa gejowskie powinny zostać czym prędzej wprowadzone w Polsce.

Ale jak można o tym myśleć, skoro nawet na tym forum (!) są osoby, które są temu przeciwne.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 27.12.2017 00:06

Bo nie rozumieją że to coś może zmienić, w dobrym sensie tego znaczeniu. Pewnie, homofobia się od razu od tego nie zmniejszy ale takie akcje same w sobie na przestrzeni lat pomagają, wystarczy spojrzeć na Holandię, sytuacje ta co mamy w Polsce przerabiali kilkadziesiąt lat temu.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.12.2017 00:28

Mnie to wcale nie dziwi. Przecież gro forumowiczów wypaliłoby pisowców do gołej ziemi, po co PiS i spółka mieliby robić jakieś gesty dobrej woli wobec tak wrogiego wobec siebie środowiska.

marcin pisze:
Mazemi pisze:Uważam, że małżeństwa gejowskie powinny zostać czym prędzej wprowadzone w Polsce.

Ale jak można o tym myśleć, skoro nawet na tym forum (!) są osoby, które są temu przeciwne.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 27.12.2017 20:42

No ale ta wrogość nie wzięła się z niczego.
To nie jest tak, że jakaś międzynarodówka LGBT wskazała akurat PiS do "nielubienia".
PiS wkłada naprawdę dużo wysiłku w przekonywanie osób LGBT, że tej partii polubić się nie da.
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 27.12.2017 23:11

Ciekawe, czy ktoś kiedyś powiedział No tak! Po tych wszystkich nalotach chyba nie ma się co dziwić, że Hitler nie chce pójść nam na rękę i zaprzestać prowadzenia wojny.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.12.2017 23:23

Cóż, takie przepychanki, kto pierwszy zaczął i kto więcej i bardziej ;) PiS pewnie dobrze pamięta zbieranie podpisów pod likwidacją religii w szkołach, utrudnianie procesji i innych festynów rodzaju miesięcznica. Tylko proszę mnie nie próbować wciągnąć w tę absurdalną dyskusję, bo obecnie zajmuję się kilkuletnimi siostrzeńcami i zapewniam, że się nie dam. Kocham Was wszystkich po równo.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 27.12.2017 23:34

Miesięcznice pasują tu jak wół do karety. ;)
Tak jakby do 10 kwietnia 2010 r. pomiędzy LGBT a PiS-em kwitły wyłącznie ciepłe uczucia tylko wredne gejuszki postanowiły zniszczyć tę idyllę zakłócając biednym pisiaczkom ich comiesięczne celebracje (notabene nic mi nie wiadomo o zaangażowaniu osób LGBT w zakłócanie "smoleńszczyzny") :P
Skończ z lansowaniem kłamliwej tezy, że kiedyś-tam, w prapoczątkach PiS był wobec gejów całkowicie neutralny a potem głupie gejuchy wszystko popsuły. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.12.2017 23:37

Wyloozuj się, są Święta, Narodziny Zbawiciela, a Ty o jakiś kłamliwych tezach...

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 27.12.2017 23:48

Mnie się wiele inicjatyw PiS podoba, ale nie wyobrażam sobie głosować na tę partię m.in z uwagi na ich stosunek do LGBT. To całkowicie wyklucza tę partię w moich oczach. Na razie gestem "dobrej woli" jest zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów zakazujących stosowanie praktyk dyskryminacyjnych. Dziękuję, postoję.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.12.2017 23:57

Mazemi pisze:Mnie się wiele inicjatyw PiS podoba

O, Jezu! Jak to możliwe? PiS?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 28.12.2017 00:42

Tutaj w sumie dobrze widać rolę ogólnego wizerunku partii. Nawet odrzucając kwestię np. LGBT, w zasadzie wszystko co robi PiS jest przeze mnie traktowane z dużą dozą nieufności - jako coś nieudolnego (przygotowanego na kolanie, zawierającego ukryte błędy, które wyjdą w przeszłości) albo co prawda dobrego "przy okazji", ale tak naprawdę przygotowanego wyłącznie pod populistyczny elektorat, albo z kolei coś robionego po to, żeby zostawić sobie furtkę i w przyszłości kręcić na tym lody. Jest tak dlatego, że tak na to patrzeć nauczył mnie PiS swoimi dotychczasowymi działaniami, które bardzo często opierały się właśnie na jednym z tych schematów. Mówiąc krótko: zniweczyli wszelkie zaufanie wobec siebie, jakie można w ogóle mieć dla polityka. Nawet kiedy przyszedłby do mnie ktoś, kto oferuje mi świetny interes, ale jednocześnie byłaby to osoba słynąca z notorycznych przekrętów, nic bym nie podpisał. Na tej samej zasadzie, największe na co PiS może z mojej strony liczyć w sprawie swoich kolejnych inicjatyw, to powstrzymanie się od komentarza.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 28.12.2017 00:45

Tylko nie przesadzajcie z polityką PiSu, bo to jednak bieżączka LGBT :P
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 28.12.2017 07:07

mare pisze:
Mazemi pisze:Mnie się wiele inicjatyw PiS podoba

O, Jezu! Jak to możliwe? PiS?

A jednak. PiS nie jest wyznacznikiem zła, tj. nie każda inicjatywa PiS jest niesłuszna. Nie zmienia to faktu, że partia ta traktuje nas jak śmieci, co całkowicie wyklucza możliwość jej popierania. Co więcej, dokonała ona kilka skandalicznych posunięć jak np. zrobienie z Trybunału Konstytucyjnego swojej przybudówki partyjnej, zniszczenie TVP, zamach na sądy itp.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”