Bieżączka LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Re: Bieżączka LGBT

Postautor: marcin » 17.12.2017 19:38

To ciekawe, że nie podoba ci się sporo postaw i zachowań u LGBT, ale już np. homofobia u innych ci nie przeszkadza (choćby sprawa drukarza czy teraz tego nieszczęsnego łóżka).
Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 20:01

Po prostu uważam, że nie warto kruszyć kopii o niewykonanie usług przez prywatną firmę jakiegoś homofoba i trzeba to rozgraniczyć od dyskryminacji np. wśród służby zdrowia, szeroko pojętych urzędników, funkcjonariuszy służb mundurowych lub hejt w miejscu zamieszkania/szkoły/pracy, z czym należy walczyć.
Hotel homofoba, to przy tym pikuś.
Chyba, że ktoś się czuje lepiej, kiedy się ciąga po sądach, walcząc o możliwość dania zarobku homofobowi. ;)
Bardzo bym chciała, żeby wszyscy homofobi byli wyoutowani, wiedziałabym, komu nie dawać moich pieniędzy. :P
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 17.12.2017 21:09

No ale rezygnując z "kruszenia kopii" dajemy drugiej stronie poczucie, że to ona ma rację i niejako przyznajemy, że miała prawo nas potraktować tak, jak nas potraktowała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 17.12.2017 21:36

Prezydent Filipin rozważa wprowadzenie małżeństw jednopłciowych:

http://www.pinknews.co.uk/2017/12/17/ph ... ontent=JPM

Przypominam, że Filipiny są dość biednym krajem III świata, w dodatku mocno katolickim.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 21:40

CryBoy, a może właśnie pokazujemy, że jej postawa wcale nie zrobiła nam wielkiej przykrości, nie będziemy się jej prosić i pójdziemy do innego usługodawcy?
Kiedy przyszłam na to forum, żaliłam się, bo, po coming oucie, odwróciły się ode mnie osoby, które były dla mnie ważne. Usłyszałam, iż nie ma się czym przejmować i to nawet dobrze, nastąpiła weryfikacja znajomych, karty zostały rzucone na stół i wiem, na czym stoję oraz na kim mogę polegać. A przecież taka sytuacja jest o wiele bardziej kosztowna emocjonalnie od odmowy jakiegoś kolesia, którego nawet nie znam, z jego hotelikiem.
Gdybyś, dajmy na to, lubił jeździć w góry, jak Marcin, znalazł hotel u górala i jego rodziny, dostał ten nieszczęsny apartament małżeński dla siebie i faceta a później - zauważył homofobiczne treści na fanpejdżu tego miejsca, to byłbyś zadowolony, że dałeś im zarobić, bo góral, z uwagi na dutki, nie pisnął ani słowa i wynajął pokój?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 17.12.2017 21:43

No ale to góral zacisnął zęby a nie ja. Oczywiście, że więcej mu nie dam zarobić ale czym innym jest zrezygnować samemu a czym innym pozwolić sobie pokazać drzwi i wyjść z podkulonym ogonem.
Nie uwierzę, że nie widzisz różnicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 17.12.2017 22:15

Avril pisze:Ahahahahahahahahahahahaha :brawo:

No i z czego rżysz? :?
Pytałem już jazzik czy mam się oplakatować na mieście. :?
Jeśli ktoś mnie uważa za heteryka to sam sobie to wymyślił. Ode mnie na pewno nic takiego nie usłyszał.
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 22:47

CryBoy, jaki podkulony ogon? W biznesie? Chyba żartujesz. :-D Nie ta firma, to inna.
A czym jest niby zakładanie sprawy, jeśli nie proszeniem się?
Traktowaniem zwykłej usługi janusza biznesu, jakby to była sprawa życia i śmierci.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 17.12.2017 22:57

Dobra, widzę, że się uparłaś, że nie zrozumiesz czym jest równe traktowanie więc szkoda czasu.
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 23:11

Skoro nie walczyłam o to, żeby ci, którzy się ode mnie odwrócili, ponownie nawiązali ze mną kontakty, choć byli dla mnie ważni, to tym bardziej nie będę walczyć o możliwość dania zarobku homofobowi, który nie znaczy dla mnie nic.
Tak naprawdę to homofob byłby górą, bo kto na tym zyskał? On - wymiernie, pieniężnie a lgbeteki jakieś śmieszne zwycięstwo moralne, o którym zaraz nikt nie będzie pamiętał.
Nie lepiej wspierać swoimi pieniędzmi tych, którzy nie mają nic przeciwko nam?

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 17.12.2017 23:16

Jesooooo.... Ty naprawdę wierzysz, że chodziło o to, żeby ten homofob zarobił na fundacji ?? :o
Naprawdę ??
Otóż nie. Pozew nie miał na celu zmuszenia pana drukarza do wykonania usługi tylko stwierdzenie, że pan drukarz nie miał prawa w taki sposób uzasadnić odmowy.
Zresztą... Wałkowaliśmy już pana drukarza dosyć długo i naprawdę nie wiem co jeszcze można o tej sprawie napisać. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 23:26

Przecież nie mówię o drukarzu, ale o każdej takiej sytuacji, gdy mowa o niezrobieniu czegoś dla lgbt z jakichś powodów, gdzie Ty twierdzisz, że niewalczenie z tym, jest przyznaniem racji homofobowi a to absurd.
Walka o to, żeby może sąd powiedział, że ten ktoś nie miał prawa mi odmówić jakiejś bzdury, podczas gdy za rogiem może jest firma, która zrobi to bez problemu i może jeszcze da rabaty dla stałego klienta. :wink:

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.12.2017 23:30

Tak, tak, ja może przypomnę, że już byli tacy, co to najpierw zakazali pewnej grupie ludzi wchodzenia do kawiarni, potem do tramwaju razem z tymi lepszymi, a skończyło się dobrze wiemy jak.

Dla mnie jest czymś niemieszczącym się w głowie, że dla jazzik dyskryminacja osób homoseksualnych nie jest żadnym problemem, za to z uporem maniaka ciągle powtarza, jak to nie akceptuje niektórych zachowań LGBT :?
David Lloyd George

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 23:41

Wg mnie dyskryminacja, to jest duże słowo - nie wiem - dyskryminacja w służbie zdrowia, w kontaktach z Policją, prześladowanie w szkole, pracy, otoczeniu, wyrzucenie z domu po ujawnieniu a nie jakaś błahostka. Dla mnie w ogóle stawianie tego w jednym szeregu jest niepoważne.
Aha, zakaz wchodzenia do kawiarni, był kwestią państwowej polityki a nie tym, że jednemu, czy drugiemu, nacjonaliście zamarzyła się restauracja tylko dla aryjczyków, serwująca kuchnię bawarską. ;)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.12.2017 23:44

No czyli na zachodzie bez zmian ;) dyskryminacja osób homoseksualnych to błahostka, zajmijmy się lepiej niewłaściwymi zachowaniami osób LGBT ;)
Póki kogoś nie pobiją czy nie wywalą z domu to nie ma o czym mówić ;)
David Lloyd George

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 17.12.2017 23:55

Jeśli odmowa usługi, ze strony prywatnej firmy, jest dyskryminacją, to jak nazwiesz brak prawa do formalizacji związków, informacji medycznej itp? Kiedyś byłam pobita (co prawda przez homofobkę, która później sama okazała się być homo, więc nie wiem, czy się liczy jako działanie homofobiczne) i śmieszy mnie, tak pół na pół ze zdumieniem, stawianie tych działań w jednym szeregu.
W dłuższym okresie czasu, wychodzi na to, że każdy kogoś dyskryminuje, bo kiedyś odesłałam z kwitkiem koło myśliwskie, które chciało stronę.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.12.2017 23:57

jazzik pisze:Jeśli odmowa usługi, ze strony prywatnej firmy, jest dyskryminacją

A nie jest?
Czy jeżeli załóżmy czarnoskóry będzie chciał jechać autokarem z Katowic do Krakowa, a pan kierowca oznajmi, że nie, bo czarnoskórych nie lubi, to twoim zdaniem nie ma problemu? :o Może sobie przecież pojechać innym autobusem.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 18.12.2017 00:03

Wg mnie, prywatna firma, powinna mieć prawo decydować do kogo kieruje swoje usługi, tak samo jak decyduje o kontrahentach i jak jej właściciel ponosi ryzyko związane z bankructwem.
A jeśli powiedziałam, że nie zrobię strony kółka łowieckiego, bo jestem przeciwniczką polowań, to dyskryminuję myśliwych?

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 18.12.2017 00:06

A ty serio nie widzisz różnicy pomiędzy byciem miłośnikiem polowania a byciem czarnoskórym/gejem? :o

Mam ci tłumaczyć, na czym polega różnica między hobby a konstytucyjną cechą człowieka, której nie da się zmienić? :? Serio?!
David Lloyd George

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 18.12.2017 00:16

Owszem, jest różnica, ale nie lubię postawy typu: jestem gejem, jestem czarny, nie mogę tego zmienić, więc koniecznie musisz mnie lubić, bo jak nie to...
Zresztą, to powoływanie się na niezmienność orientacji, choć prawdziwe, kojarzy mi się właśnie z tym, co sam mi przypisujesz, czyli postawą gorszego, który musi podkreślać, że nie może się zmienić, żeby uzasadnić własne prawo do bycia sobą.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”