Bieżączka LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Re: Bieżączka LGBT

Postautor: jazzik » 07.12.2017 23:46

Nie może, fakt, ale, z osobistej perspektywy, to, nawet gdyby prawnie mógł a nie miał z kim, wyszłoby na jedno.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 07.12.2017 23:53

Jasne. ;)
Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że po co Polakom autostrady? Przecież nawet jak już będą je mieli to cebulaki i tak pojadą drogą powiatową bo to za darmo. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 08.12.2017 00:36

jazzik pisze:Nie może, fakt, ale, z osobistej perspektywy, to, nawet gdyby prawnie mógł a nie miał z kim, wyszłoby na jedno.

A może czasem dla odmiany pomyśl, zanim coś napiszesz?
Naprawdę nigdy nie przeszło ci przez myśl, że to, że ktoś w Polsce "nie ma z kim", często wynika z tego, że pewnie 3/4 gejów siedzi głęboko w szafie? Nie sądzisz, że gdyby w Polsce były małżeństwa, to i stosunek ludzi byłby inny, a w konsekwencji mniej byłoby tych zaszafionych? A zatem i mniej byłoby tych "którzy nie mają z kim".
Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 09:10

Jeżeli wydaje Ci się że ustawą zmienisz podejście ludzi do osób LGBT to jesteś w błędzie tak samo jak Ci co im się wydaje, że ustawą zlikwidują ubóstwo.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
marip
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: marip » 08.12.2017 11:06

Podajecie przyklad roznych krajow, w ktorych wprowadzono malzenstwa jednak chyba w kazdym z tych krajow najpierw odbywaly sie referenda w tej sprawie. Spoleczenstwa tych krajow poparly malzenstwa i dlatego je wprowadzono. To ze geje w tych krajach nie boja sie teraz zawierac malzenstw jest prostym nastepstwem pozytywnego stosunku do gejow w tych krajach. Nie bylo tam tak, ze najpierw wbrew wiekszosci wprowadzono malzenstwa, a potem spoleczenstwo sie do tego jakos przyzwyczailo. Zeby malzenstwa wprowadzic w Polsce trzeba miec poparcie wiekszosci spoleczenstwa. Wprowadzanie ich na sile niewiele zmieni w sytuacji gejow. Nawet jesli w Polsce istnialaby mozliwosc zawarcia takiego zwiazku to ciekawe ile osob byloby gotowych to zrobic przy panujacej niecheci do osob LGBT.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 08.12.2017 11:56

Nie zgadzam się z powyższymi.
Gdyby wprowadzono u nas małżeństwa, to tak, na początku byłaby to wielka sensacja, media na takich ślubach itp. Jestem pewien, że znalazłyby się pary, które na taki ślub by się od razu zdecydowały (my nie od razu, ale z czasem na pewno też).
Po jakimś czasie ludziom by to spowszedniało, a widok gejowskiego ślubu przestałby być sensacją (może za wyjątkiem jakiejś małej grupki wyjątkowych oszołomów). Tak więc ustawa bezpośrednio nie zmieniłaby stosunku ludzi, to prawda, ale pośrednio jak najbardziej. Ludzie mają tendencję (były badania na ten temat) do podświadomego uznawania za właściwe tego, co jest umocowane prawnie.

Poza tym gdyby w Polsce rozpisać referendum w sprawie związków (nie małżeństw), to myślę, że co prawda nie moglibyśmy być pewni, że większość powie TAK, ale i katoprawactwo byłoby mocno niepewne, czy większość powie NIE (i między innymi dlatego takiego referendum nie ma).

A jeszcze z innej beczki, co do tego ubóstwa: podobno 500+ znacząco ograniczyło obszar skrajnego ubóstwa, więc można.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 12:32

Jprd. na kredyt to jasne, że można, ale po co się przejmować tym co będzie za kilka lat. Skoro wg Ciebie to takie proste to zakładaj partię i daj po milionie.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 08.12.2017 12:44

No ale odnieś się do meritum, czyli tego co pisałem o LGBT, bo o tym tu dyskutujemy, a nie o ubóstwie.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 08.12.2017 13:35

Shane, mam proste pytanie do Ciebie.

Gdyby dzisiaj w Polsce, w obecnym systemie i porządku prawnym doszło do referendum, w którym obywatele mieli wypowiedzieć się nad
1. wprowadzeniem instytucji związków partnerskich (nie ważne, czy jedno płciowych, czy dwupłciowych) oraz
2. możliwości zrównania w prawie małżeństw jednopłciowych z małżeństwami z jakimi mamy dotąd do czynienia,

to co byś w obu przypadkach skreślił na karcie do głosowania?

1. tak/nie
2. tak/nie
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 14:56

@Marcin przecież napisałem:
shane82 pisze:Jeżeli wydaje Ci się że ustawą zmienisz podejście ludzi do osób LGBT to jesteś w błędzie tak samo jak Ci co im się wydaje, że ustawą zlikwidują ubóstwo.

Na to co napisałeś później mam dokładnie taką samą odpowiedź.
@Leo
Zanim zaczniesz mnie o coś pytać w tym temacie to wypadałoby samemu odpowiedzieć na pytanie jakie zadał Avril i ja.
Avril pisze:Leo, a czy jeśli ustawa weszła by w życie ozenilbis się?

shane82 pisze:I zgłosił pracodawcy.

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 08.12.2017 15:09

Myślę, że by się nie ożenił, przecież teraz też może się OŻENIĆ, ale jakoś o dziwo tego nie robi. Leo, co z Tobą nie tak? :x

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 08.12.2017 15:37

To raczej z Avrilem coś nie tak :P
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 17:10

Dobrze wiecie o co chodzi

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 08.12.2017 17:19

Ty też wiesz, a zbywasz głupim "najpierw on...", jak przedszkolak.

Awatar użytkownika
Prestige
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Prestige » 08.12.2017 17:29

Filmik jak świętują w parlamencie australijskim małżeństwa jednopłciowe. U nas nigdy by takich wiwatów nie było, niezależnie od tego kto rządzi - a szkoda.

https://www.facebook.com/sbsnews/videos/1778487355504239/?hc_ref=ARSZz1lI0MBBGuFOXPLxoQgOl-3Tg24RDedctE_3Ke9wIr8F9mCsfmhiUV8ex2NcHGc

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 17:30

Przepraszam ale jeżeli ktoś unika odpowiedzi na pytania to niech się nie spodziewa że sam uzyska jakiekolwiek odpowiedzi

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.12.2017 18:32

Ja zgłosiłem mój związek pracodawcy.

Awatar użytkownika
jazzik
supernowa
supernowa

Postautor: jazzik » 08.12.2017 18:39

marcin pisze:A może czasem dla odmiany pomyśl, zanim coś napiszesz?
Naprawdę nigdy nie przeszło ci przez myśl, że to, że ktoś w Polsce "nie ma z kim", często wynika z tego, że pewnie 3/4 gejów siedzi głęboko w szafie? Nie sądzisz, że gdyby w Polsce były małżeństwa, to i stosunek ludzi byłby inny, a w konsekwencji mniej byłoby tych zaszafionych? A zatem i mniej byłoby tych "którzy nie mają z kim".

Myślę, marcin, a ponieważ to ja jestem na etapie szukania a ty - w kilkunastoletnim związku, to śmiem przypuszczać, iż mam lepsze rozeznanie i może Cię zaskoczę, ale tak, znam ludzi siedzących w szafie i będących w szczęśliwych (przynajmniej na tyle, na ile może to ocenić zaprzyjaźniony obserwator) związkach, do którego mnie, mimo outingu, daleko.
Cała dyskusja zaczęła się od tezy, że nieujawniony gej na pewno zazdrości mężatemu gejowi zza Odry, co nie musi być prawdą.

Ludzie w Polsce wiedzą, że praktycznie wszędzie na tym cudownym Zachodzie, są związki i małżeństwa. Czy to coś zmienia w ich podejściu do LGBT tutaj, w Polsce? Oczywiście, na potrzeby dyskusji, przyjmuję lansowaną tutaj tezę, że jest on skrajnie niekorzystny.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 08.12.2017 21:47

Avril pisze:Leo, a czy jeśli ustawa weszła by w życie ozenilbis się?

Nie. Na pewno bym się nie ożenił. Co najwyżej wyszedł za mąż, ale nie odrazu.

shane82 pisze:I zgłosił pracodawcy.

Jeżeli byłoby prawo równościowe (bo to wszystko zmienia), to tak, jak najbardziej, jeśli tylko ta wiedza mojemu pracodawcy jest potrzebna.

Tak więc odbijam piłeczkę z pytaniem do Ciebie Shane, bo tego Avrilowego pytania nie dostrzegłem więc nie było premedytacji z mojej strony.
Tylko zamknę oczy, zrobię jak chcesz...

Awatar użytkownika
shane82
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: shane82 » 08.12.2017 22:02

1 nie
2 tak
Choć uważam że państwo/prawo nie powinno widzieć/rozpoznawać żadnych związków/małżeństw.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”